Týdny plynou a já se cítím čím dál tím lépe. Začínám se sama sobě líbit. Ze shlížení v zrcadle se stává vyhledávané zpříjemnění dne. Zdaleka nejsem u konce procesu, občas mi dochází dech, ale pohled do zrcadla mi vždy odpoví, že to za to stojí.

Zažívám i těžké chvíle, občas dostanu téměř vlčí chuť na něco dobrého. Všimla jsem si ale, že když dodržuji pitný režim, tak mě chutě dostávají méně.  Výživová poradkyně  NATURHOUSE Věra Hájková se mnou pitný režim probrala důkladně, protože je to velký pomocník při shazování kilogramů.

Můj pitný režim:
Během běžného pracovního dne: Ráno čaj zelený, 1,5 litry neperlivé vody dopoledne v práci, jedna káva, 1 litr vody do večera, zelený čaj večer. Večer si ještě k posteli dávám láhev s vodou a když si čtu, tak si ještě občas „žbrundnu". S dietoložkou jsme konstatovaly, že mám štěstí, že nepiji mnoho kávu, protože káva dehydratuje. Správně bych měla za každý její šálek přidat alespoň sklenici vody. To pro mě skutečně není potíž. Pokud se chystám sportovat: (chodím běhat, jezdím na bruslích a chodím na túry): Přidám ještě půl litru vody během dne  před sportovním výkonem a další litr až litr a půl postupně vypiju během sportovního výkonu. Poté si většinou dám čaj.
Hříchy v pitném režimu proti správné životosprávě: Občas si s kamarády a kamarádkami, když se sejdeme, dám malé pivo nebo víno. Vím, že to není správné, ale nechce se mi sedět na sucho nebo jen s vodou při takové příležitosti.

Také jsme řešily, co mám dělat, když se stane, že bych se za celé dopoledne nestačila napít.V práci nejsem svým pánem, a tak to nevylučuji. Mám vypít 1,5 litru minerálky najednou a upokojit se, protože jsem pitný režim dodržela?  Na to mi paní Věra odpověděla, že to je riskantní nesmysl. Tělo si s velkým přídělem nedokáže poradit a jen se zatíží ledviny. Žaludek prý zpracuje za hodinu maximálně 0,8 litru tekutin.  Ideální nápoje jsou neperlivá voda, neslazené čaje (ovocné, zelené i tmavé), slabé bylinné čaje. Vyhnout bych se měla sladké  levné limonádě s vysokým obsahem cukru, kolovým nápojům, kávě a alkolu.

Naturhouse doporučuje následující čajové nálevy:
1. Zelený čaj (INFUNAT TE VERDE): silný antioxidant,chrání buňky a cévní stěny, kontroluje cholesterol,přispívá k prevenci zubního kazu, má protizánětlivý a stimulační účinek.
2. Červený čaj (INFUNAT TE ROJO): má slabší diuretický účinek,reguluje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, prospívá trávení a funkci jater.
3. Byliny a bylinné čaje: rtyčok, pampeliška, černý bez, bříza,majoránka,maté,fenykl, smilax, rozmarýn, přeslička.

Kde nás najdete?
Dietologické centrum NATURHOUSE v Děčíne v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87. Základní informace o nás získáte na našich webových stránkách: www.naturhouse-cz.cz. Objednat se můžete telefonicky na čísle: 413 034 205 (Děčín) 483 034 250 (Česká Lípa) nebo na e-mailové adrese: naturhousedecin@seznam.cz, naturhouseclipa@seznam.cz

ČTĚTE TAKÉ: Končím s nadváhou, 5. díl.  Kristýna B., 26 let, cíl: – 20 kg…ZDE… (Uvnitř článku najdete i další díly)