Ananasový mejdan. Aneb, jak při kterém dietním opatření  nepřiberete, ani kdybyste na rodinné oslavě ochutnala od všeho něco. Mám za sebou druhý týden hubnutí s NATURHOUSE a tuku mám pořád míň.

Dietoložka NATURHOUSE Míša Hanušová mě na druhý týden hubnutí vybavila novými pokyny. Pět dnů držet základní dietu a dva dny nárazovou ananasovou dietu. „Nárazová dieta vám pomůže vyvážit příjem energie pokaždé, když něco přeženete při svátečních příležitostech a jiných sešlostech" vysvětluje a já papír s pokyny opatruji jako oko v hlavě.

To jsem přesně potřebovala vědět, co jíst druhý den poté, když si s mými kamarádkami s privátu uděláme fantastický moučník. Ananas mám ráda a tak moc se na něj  těším. Předčasně…

Tak napřed proč zrovna ananas. Sází na něj hned několik diet dostupných například na internetu. Celkem právem – ovoce, které je sice dost sladké, jako super přírodní bonus nabízí enzym bromelin, napomáhající štěpit tuky. Kromě toho, že tělu dodává spoustu minerálů a vitamínů, které se při jakémkoliv dietním režimu velmi hodí.

Nárazová ananasová dieta:
Snídaně: 6 sušenek FIBROKI nebo dva celozrnné toasty s nízkotučným tvarohem, 1 sklenička pomerančové šťávy.
Přesnídávka: 1 kolečko čerstvého ananasu nebo šťávy z něho.
Oběd: 2 – 3 kolečka čerstvého ananasu, 200 g bílého masa (jedla jsem kuře bez kůže pečené na plechu), 2 – 3 kolečka čerstvého ananasu.
Svačina: Nízkotučný jogurt s dvěma lžícemi vlákniny.
Večeře: Bílé maso, 2 – 3 kolečka čerstvého ananasu.

Pestrou dietu se mi daří dodržovat celkem bez problémů. Je vyvážená, specialistka z NATURHOUSE mi navíc všechno podrobně vysvětlila.

Víte, co je super? Nemám většinu času chuť ani na sladké, ani na slané a žasnu, jak snadno jsem se dokázala vzdát například čokolády.
Jak mi jde vše hladce, libuji si. A najednou mě nečekaně zaskočil stres. V práci musím zařídit několik věcí najednou a všichni to chtějí hned. Hledám svou běžnou oporu. Mlsně obcházím čokoládové bonbóny i sušenky a nevezmu si jen s obrovským sebezapřením. Tak co s tím - jogurt a vlákninu. Snad mi to pomůže, doufám a 3 sušenky se zvýšeným obsahem vlákniny.

Nárazová ananasová dieta je pro mě větší výzva, než jsem si myslela. Nedopadlo to úplně dle očekávání. Mám přece jen více roztažený žaludek a 1 kolečko čerstvého ananasu mi nestačí a což teprve, když jdu večer cvičit. Opět si přidávám, tentokrát sušenky FIBROKY. Nejradši mám ty se semínky.

Poučení z absolvovaných ananasových dnů - za prvé se dobře jimi předzásobte, aby vám potom nechyběl. Za druhé v případě vyšší sportovní  aktivity je nutné přece jen nějaké cukry doplnit. Později mi totiž dietoložka Míša vysvětluje, že lidé s vyšší zátěží musí operativně řešit situaci přidáním jídla a ne se držet papíru s rozepsanou dietou zuby nehty.

A blíží se den převážení. Jak dopadne plánovaná pravidelná týdenní konzultace? Převážení se bojím a zároveň se na něj i těším.Ve skrytu duše doufám, že dostanu pochvalu. Vždyť už musí být vidět nějaký výsledek.
Tak o kontrole napíšu zase příště.

ČTĚTE - Končím s nadváhou, 2. díl: 
Kristýna, 26 let cíl: -20 kg!…ZDE…

ČTĚTE - Končím s nadváhou! Příběh první: Krystýna, 26 let…ZDE…

Kde nás najdete?
Dietologické centrum NATURHOUSE v Děčíne v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87
Základní informace o nás získáte na našich webových stránkách: www.naturhouse-cz.cz, telefon 413 034 205 (Děčín), 483 034 250 (Česká Lípa.