Dvacet a více nehod, to je místo, jež policisté nazývají nehodovým úsekem. Jedním z nich je na Děčínsku silnice mezi rumburským Lidlem a Bytexem. V roce 2007 se tu stalo osmatřicet nehod, loni o osm méně. „Naštěstí ani v jednom roce při nehodách v tomto místě nikdo nezemřel. Po oba roky evidujeme po jednom těžce zraněném,“ řekl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Škody v roce 2007 dosáhly téměř osmi set milionů korun, loni přesáhly půl milion. Nejvíce nehod policisté evidují v pátek mezi jedenáctou a osmnáctou hodinou. „Přičítáme to i tomu, že jsou zde velké obchody a lidé zřejmě nejvíc v pátek nakupují,“ poznamenal Cvik.

Úsek nemá žádné speciální označení. Je tu dopravní značení s omezením rychlosti pro obec.

„Nejčastější příčinou nehod je nepozornost řidičů. Nedodrží bezpečnou vzdálenost mezi sebou, plně se nevěnují řízení vozidla a v několika případech je na vinně i nedání přednosti v jízdě na křižovatkách,“ vysvětlil mluvčí. Dodal, že provoz je tu poměrně hustý, protože ulice je výpadovkou na Varnsdorf a Českou Lípu. „Navíc je tu docela složitá křižovatka mezi třemi velkými obchody. Na silnici je i několik přechodů pro chodce a pro některé řidiče se provoz stává nepřehledný, zejména pokud se plně nevěnují řízení nebo nedodrží předpisy.

#flash|https://g.denik.cz/8/ce/rumburk_flash.swf|550|500|rumburk_flash#

Na neohleduplnost řidiče, jenž jel rychle, tam loni v létě doplatila chodkyně. „„Řidič ji přehlédl, když přecházela zleva a ve svém pravém jízdním pruhu do ní narazil. Všiml si jí, vlastně až když stála těsně před jeho vozidlem a on nestačil zareagovat,“ vysvětlil Cvik. Po střetu chodkyně upadla na chodník. Záchranáři ji nejprve převezli do rumburské nemocnice a odtud musela být s těžkými zraněními převezena do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Utrpěla vážná vícečetná poranění a lékaři nevyloučili ani trvalé následky. Řidič před jízdou nepil. K nehodě nedošlo ani kvůli technické závadě na autě.