close Salón Jasmín. zoom_in Představí nám ji šéfka salónu Radka Gavrunová, která právě tuto metodu provádí.

Proč by si ženy měly nechat aplikovat permanentní make-up?

Je to skvělý podklad pod líčení, většině klientek stačí make-up tak, jak se vpraví. Některé se po zhojení dolíčí vždy dle svého. Ženám to usnadňuje třeba ranní líčení před cestou do zaměstnání. To si klientky velmi chválí. Také to oceňují při sauně i na dovolené. Jsou stále upravené a svěží.

Jak by měl správně provedený make-up působit na okolí?

Permanentní make-up by měl jen lehce zvýraznit obličej. Žena by měla vypadat přirozeně, ale upraveně, avšak rozhodně ne „zmalovaně".

Některé ženy trpí různými alergiemi na líčidla, ale třeba i sennou rýmou a slzí jim oči. Mohou tedy vyžít tuto metodu?

Jistě. Je to skvělé právě i pro ženy s alergií. Pokud jde o oči, často při alergiích slzí a tak upravenost není taková, jak by si žena představovala. Aplikací permanentního make-upu vše vyřeší. I když bude slzet, žádné pálení a odstranění líčidel nenastane, protože pigment je vpravený, tedy vtetovaný do povrchu kůže.

Když k vám žena přijde, co jí nejprve čeká?

Při příchodu klientky proběhne konzultace , která se týká jak barvy, kterou budeme aplikovat, tak předkreslení tvaru, který vždy klientka vidí ještě než kosmetička začne aplikovat pigment do kůže. A co je také důležité, vždy se ptám klientky na zdravotní stav.

Jak se vhodná barva vybírá? Je mnoho odstínů?

Není problém ve výběru barvy, kterou bude klientka požadovat. Existuje vysoká škála barev, která uspokojí každou ženu. Důležité je dbát rad kosmetičky, která permanentní make-up provádí, má totiž zkušenosti, jak pigmenty chytají i jak dlouho vydrží.

Přišla k vám někdy žena, která měla už make-up udělaný a vy jste ho upravovala?

Při mé dlouholeté praxi jsem se setkala již s mnoha špatně provedenými make-upy z jiných kosmetických salonů (např. modré, zelené obočí, modrofialové kontury) a v tom je právě praxe v aplikaci tak důležitá. U šikovné a zkušené kosmetičky se toto nestane. Neprofesionální práce jiných kosmetiček jde špatně opravovat.

Je ještě něco, co musíte znát, aby byla vaše práce výborná, kromě toho mít praxi?

Důležitá je i zdravověda, kterou by měla kosmetička ovládat, protože součástí aplikace permanentního make-upu je doplnění zdravotního dotazníku o zdravotním stavu klientky klientky s poruchami srážlivosti krve by neměly aplikaci podstupovat, to samé platí u klientek s těžkou cukrovkou, alergií na mesocain, trimecain i lidocain. Make-up očních linek se také nesmí aplikovat, pokud má klientka zelený oční zákal, atd. To vše by s vámi měla kosmetička před aplikací prokonzultovat.

close Salón Jasmín. zoom_in Aplikujete permanentní make-up a žena odejde. Přijde ještě na nějakou kontrolu?

Ano. Důležitá je kontrola, která zahrnuje tzv. „korekci" (doupravení), která je v ceně výkonu. Korekce je důležitá z toho důvodu, že pokud se nějaký stroupek, který se po aplikaci druhý den udělá, vyloupne více do hloubky, může způsobit vyloupnutí i s pigmentem a je nutné ho doplnit. Po aplikaci je důležité dbát rad kosmetičky. Veškeré informace ode mě klientky dostanou písemně při odchodu.

Jak dlouho aplikace permanentního make-upu trvá? A je to bolestivé?

Aplikace trvá zhruba hodinu až hodinu a půl, záleží na výkonu provedení. Je to absolutně bezbolestný výkon, v dnešní době se používají taková anestetika, která zmírní bolest na minimum. Anestesii rtů nám zajišťuje lékařka stomatologie. Ordinaci má v budově salonu na stejném patře. Na oči a obočí se používají anestetika lokální - místní v podobě masti. I ta vám zajistí absolutně bezbolestný výkon. Žena tak u výkonu odpočívá.

Jak dlouho permanentní make-up vydrží?

Jeho účinek je časově omezen. Vydrží od jednoho do pěti let, je to individuální, nedá se to přesně odhadnout. Může to být z více faktorů, například podle pigmentu klientky, jak pečuje o make-up i po celkovém zhojení, podle typu pleti a tak dále.Děkuji za rozhovor.

Všechny díly seriálu a další informace o službách, které nabízí salón Jasmín najdete na jejich webových stránkách www.salonjasmin.cz.