Salón Jasmín."Ráda vyhledávám služby fyzioterapeutky Veroniky Peškové z děčínského salónu Jasmin, protože mi vždy velmi uleví od bolestí, a navíc u ní odhodím všechny stresy a vždy odcházím s čistou hlavou a uvolněnými zády," uvedla jedna z jejích klientek Lenka Radilová, která jí položila několik otázek.

Veroniko, vždy za vámi přijdu s obvyklými potížemi přetížení mého těla jak fyzicky, tak psychicky, a vy mi tak pěkně ulevíte. Jak to vlastně děláte?

Práce s klienty mě velmi baví a vždy se snažím vcítit do problému každého, přistupovat individuálně, což si myslím, že je základ. Samozřejmě je velmi důležité i příjemné relaxační prostředí, což mi salon Jasmin poskytuje. Vycházím z technik naučených ve škole, nadstavbových kurzech a dále během praxe a učení od různých terapeutů.

Jaké techniky používáte při uvolňování svalů, tedy při „Hluboké masáži"?

Ráda propojuji více technik dle potřeb každého. Většinou začnu bez oleje uvolněním podkoží měkkými technikami, je to jakési odtahování kůže s podkožím od svalů. Tato technika poskytne většinou nejvíce úlevy. Na začátku používám i některé hmaty a techniky ze shiatsu masáže, jako protažení fascií a kloubních struktur, dále příjemným tlakem oživuji celé tělo po akupunkturních drahách. Zvláštní péči věnuji ploskám nohy a hlavě. Druhou část masáže věnuji olejové masáži, kde zasahuji hlouběji do svalů. Vycházím z klasické masáže a působím vyloženě individuálně dle obtíží. Závěrem tělo dostávám do hlubší relaxace kvůli usazení účinků předchozích technik a též uklidnění a zharmonizování organismu celkově. Využívám hmaty nejčastěji např. Breussovy energetické masáže nebo aromaterapeutických masáží.

Ještě by mě zajímala lymfatická masáž, kterou se také zabýváte. Chtěla jsem také trochu pročistit tělo, nehledě na mé občasné otékání nohou, a má zvýšená nadváha je prý stejně hlavně zavodňování organismu. Na to je prý lymfodrenáž vhodná, je to tak?

Manuální lymfatická masáž má přesně na tyto obtíže vynikající účinky. Navíc tím, že nepoužívám žádné přístroje, mohu více zacílit na problematické partie a vše opět s individuálním přístupem bez rizik, které přístroje mohou způsobit.

Je to taky tak příjemné jako vaše „Hluboká masáž"?

Je to jiný způsob působení. Lymfatická masáž je velmi jemná a pomalá, rozhodně nesmí bolet, ošetření trvá hodinu a půl, je velmi relaxační. Uvidíte, že se budete cítiSalón Jasmín.t velmi odlehčeně až euforicky. Pokud je však tělo více zanesené toxiny, tak se při odplavování po masáži může dostavit nepříjemná únava. Jenže to je zas pro tělo žádoucí, aby se očistilo.

Masérka Veronika Pešková v kostce
 - masážím se věnuje od roku 2001 - lymfatické masáže, klasické, reflexní, měkké techniky, relaxační, shiatsu masér
 - praxi fyzioterapie obohatila o Dornovu metodu, mobilizace dle Gesreta, cvičení hlubokého stabilizačního systému
- studuje tříletou školu Darja shiatsu school, po absolvování shiatsu terapeut, kde obohacuje techniky o práci s jemnou energií, Reiki, zapojení kraniosakrální terapie, využívá diagnostiky dle čínské medicíny atd.
- dále pracuje s ženami s problémy s celulitidou, speciální masáže s využitím práce s lymfou a baňkováním + poradenství