Staršího muže vybírajícího peníze si lupiči vyhlédli 18. prosince na Starém Městě 
v Děčíně.

„Mladí muži se krátce po půlnoci zaměřili na zákazníka bankomatu, který po načerpání finančních prostředků odcházel Žerotínovou ulicí. Fyzickým napadením oznamovatele dostali do zem, kde mu ze zadní kapsy kalhot vytáhli peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Pro přepadení si ale lupiči nevybrali zrovna nejvhodnější místo, na věžáku na rohu Žerotínovy a Obloukové ulice je totiž umístěna kamera děčínské městské policie. Další kamery jsou na bývalém nákupním středisku, ve kterém je umístěn bankomat.

Pokud soud tři lupiče odsoudí, hrozí jim dva až deset let za mřížemi.

„Začátkem letošního ledna dva z trojice obviněných skončili ve vazební věznici. Třetí je vyšetřován na svobodě," doplnila Trypesová. Zda se jedná o recidivisty, není možné vzhledem k probíhajícímu vyšetřování sdělit.

K přepadení došlo prakticky na stejném místě, kde 
v červenci 2014 jiní násilníci těžce zranili člověka.

Podle žalobce jeden z násilníků brutálně zaútočil na jednoho z mužů, opakovaně mu dupal do obličeje. Zmlácený muž následně podstoupil mnohahodinovou operaci, při které mu chirurgové vyztužili obličej kovovými destičkami a šrouby. Útočníci mu totiž rozdrtili prakticky všechny obličejové kosti a vyrazili mu i řadu zubů.

Napadení u baru Calipso vyvolalo protiromské nálady, uskutečnilo se dokonce i několik shromáždění, v plánu byl i pochod k ubytovně v Zelené ulici na Starém Městě. 
K vážnějším incidentům ale nedošlo, na klid ve městě dohlížela i pořádková jednotka, která hlídala v době shromáždění i ubytovnu na Starém Městě. K té dorazilo přibližně dvacet demonstrantů.

Kromě přepadaného seniora ale řešila policie v Děčíně další incident, který se stal přímo na ulici. Nižší trest hrozí jinému zloději, který obral
o mobil malého chlapce.

„Mládenec byl osloven neznámým mužem o zapůjčení mobilního telefonu, na což nereagoval. Smělý lapka nelenil a vzápětí mladíkovi rukou vklouzl do kapsy u tepláků, odkud vzal jeho telefon a odešel s ním pryč," popsala další případ Petra Trypesová.

Chlapec se ale obrátil na policii, kterou pátrání dovedlo až na stopu osmatřicetiletého muže.

„Muž čelí sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětím svobody v délce od šesti měsíců do dvou let," doplnila policejní mluvčí Petra Trypesová.