Řidiči chybí i dopravcům na Děčínsku a v okolních okresech. Ti proto mnohdy pořádají náborové akce i v sousedních krajích. Často se tak stává, že například na linkové autobusy vyráží řidiči z druhého konce republiky. Jenže firmy nemají moc z čeho vybírat, nezaměstnanost totiž klesá. Během dubna to bylo na Děčínsku o půl procenta – podle statistiků úřadu práce dosáhla ve čtvrtém letošním měsíci 9,6 procenta.

Počet lidí bez práce se 
v okrese Děčín tak další měsíc udržel pod hranicí deseti tisíc, v dubnu dokonce klesl pod devět tisíc nezaměstnaných, 
z toho nově registrovaných bylo 830.
Další pokles odborníci předpokládali.

„V květnu bude navíc tento klesající trend pokračovat. Jde o každoročně opakující se jev jarních měsíců, který je spojený s nárůstem prací především v zemědělství a stavebnictví," řekl analytik krajského úřadu práce Michal Tuček s tím, že poprvé od října 2012 klesl v Ústeckém kraji podíl nezaměstnaných na hranici deseti procent.

Nezaměstnanost ale klesla 
v dubnu v celém Ústeckém kraji, a to meziměsíčně o 0,4 procenta na deset procent. 
I tak ale zůstává nejvyšší ze všech krajů v zemi a ve všech sedmi okresech regionu je také dále nad celostátním průměrem. Lidí bez práce ubylo 
o 2 643 na 56 940, volných míst přibylo o 410 – na konci dubna jich bylo 4 658.

Před rokem byla nezaměstnanost v Ústeckém kraji 11,3 procenta. Během uplynulého měsíce vzrostl v kraji počet volných pracovních míst o několik stovek na 4658. Ale ještě výraznější byl meziroční růst, protože loni v dubnu úřady práce v regionu nabízely jen 2540 míst. V regionu i v celé republice vede žebříček nezaměstnanosti Most, kde v dubnu byla míra 12,3 procenta. Nejnižší v kraji je v okrese Teplice, a to 8,3 procenta. Republikový průměr činí 6,7 procenta.

Podle odborníků je největší problém najít práci dlouhodobě nezaměstnaným. Pracovní návyky se vytrácejí poměrně rychle. Uplatnit tyto lidi na trhu práce se snaží obce v rámci veřejně prospěšných prací. Těchto míst bylo ke konci měsíce v Ústeckém kraji 3504, což je nejvíce ze všech krajů.