Přesně tolik bylo v kasičce určené pro sbírku, jejímž cílem bylo podpořit činnost občanského sdružení Bolíto, jenž pomáhá popáleným dětem. Do kasičky putovaly nejen příspěvky návštěvníků lyžařského areálu v Horním Podluží a tamní lyžařské školy TimSki, či vstupné z lyžařského karnevalu, ale tentokrát i příspěvky firem a dalších sponzorů.

„Téměř na konci letošní lyžařské sezóny, která navíc letos n ebyla nijak dlouhá, nám původní kasičku někdo ukradl. Ihned se ale začaly ozývat místní firmy, které přispěly, svými výdělky přispívali i naši instruktoři a velmi štědří byli i návštěvníci karnevalu,“ usmívala se nad vysypanou náhradní kasičkou hanka Jurčková, vedoucí lyžařské školy TimSki, která sbírku pořádala. Její úsměv ale mohl být širší, kdyby v kasičce cinkalo o téměř čtyřicet tisíc korun více. Tolik Hanka Jurčková odhadovala, že bylo v kasičce před krádeží.

„Velice proto děkujeme všem dárcům a lidem, mezi nimiž se zvedla vlna solidarity s popálenými dětmi a během tak krátké doby dokázali ztrá tu nahradit,“ byla spokojená. Díky vybraným penězům totiž budou moci popálené děti opět vyjet na rehabilitační pobyt k bulharskému moři. „Společně s Bolítem se snažíme těmto dětem ulehčit jejich nelehký návrat do společnosti po závažných úrazech, které jsou provázeny obrovským utrpením a zanechávají viditelné rány nejen na těle, ale i hluboké rány na duši,“ uzavřela Hanka Jurčková.

Autor: Šárka Pešková