„Chceme, aby se při této příležitosti potkali nejen současní studenti, ale i ti bývalí nebo rodiče našich studentů,“ říká ředitelka gymnázia Lenka Laubrová.

Jedním z bývalých studentů, kteří na víkendové oslavy míří, je Ondřej Obergruber. „Pro mne to byla nejlepší volba. S gymplem v Rumburku jsem tak trochu srostl a loučení po osmi letech bylo víc než těžké,“ říká dnes student pražské filozofické fakulty Obergruber.

OD SKLEPA NA PŮDU

Oslavy začnou dnes odpoledne. V 16 hodin vystoupí v aule školy gymnaziální pěvecký sbor N. T. C. V sobotu se pak škola otevře všem zájemcům o návštěvu, kteří si budou moci projít školu od sklepa až po půdu. Oslavy vyvrcholí od 19 hodin galavečerem v kulturním domě Střelnice.

„Diváci se mohou těšit na hudební vystoupení tria RIVAVI, sólistek Michaely Steklé a Kateřiny Doležalové, na divadelní skeč, parkourové představení sportovních gymnastů či na Hokus Pokus aneb chvilku s geniálním chemikem,“ láká na galavečer ředitelka gymnázia Laubrová.

Vstupenky je možné koupit během pátku a soboty přímo na gymnáziu nebo večer na Střelnici.

První úvahy o vzniku školy byly už v roce 1892. Trvalo ale ještě dalších 14 let, než gymnázium přivítalo své první studenty. Do současné budovy se ale přestěhovalo až o další tři roky později.

Během druhé světové války se škola přejmenovala na Oberschule, ke svému původnímu názvu se vrátila na podzim 1945. Po zlých válečných letech přežilo gymnázium i několik pokusů o reformy školství během komunistické totality.