Desítky mužů a žen se v sobotu sešly ve Varnsdorfu, aby se utkaly v požárním sportu, a to v krajském kole soutěže. Záštitu nad sportovní událostí převzal varnsdorfský starosta Josef Poláček. Ten v úvodu předal pamětní listy města dvěma profesionálním hasičům Janu Šepsovi a Josefu Kroupovi, kteří úspěšně reprezentovali Varnsdorf i celou republiku na celosvětových hrách hasičů, policistů a celníků v kanadském Vancouveru.

Místem sobotní akce byl nový varnsdorfský stadion v Kotlině. Vítězové postupují do semifinále Mistrovství ČR, které proběhne ve dnech 18. – 20.9. v Ústí nad Labem.

Muži i ženy z devíti družstev, ženy byly v přesile, měly pět družstev, se utkali v několika disciplínách. „V první jsou hodnoceni jako jednotlivci, to je běh na sto metrů při kterém zdolávají třeba domeček, v dalších dvou soutěží jako celek, běží štafetu a předvádějí požární útok,“ vysvětlil Jiří Sucharda, velitel dobrovolných hasičů z Varnsdorfu. Hasiči i hasičky musí překonávat překážky v podobě domečku, kladinu, běhat s hasícími přístroji a zdolávat nástrahy, jaké by je nejspíš čekaly při skutečném požáru.

Vítězné poháry si odnesla družstva mužů a žen z Teplicka, ze Lhenic.