Více než sto obyvatel Rumburka se podepsalo pod petici požadující odstoupení starosty Jaroslava Trégra a místostarosty Darka Švába. Petice navíc vyzývá i zastupitele, kteří oba obviněné muže podrželi svým hlasováním ve funkci, aby i oni odstoupili.

Petici spustil petiční výbor na mimořádném zastupitelstvu Rumburka, kde asi tři sta lidí sledovalo, jak většina zastupitelů starostu i místostarostu podržela ve funkcích. Starosta je přitom obviněn 
z dotačního podvodu, místostarosta z vydírání a zastrašování.

„Tento týden jsem podal na podatelnu Městského úřadu Rumburk Petici za odvolání starosty Trégra a místostarosty Švába s dalšími požadavky, adresovanou Zastupitelstvu Města Rumburk," říká jeden ze členů petičního výboru Josef Zibner.

Pod rumburskou petici se během necelého měsíce podepsalo 114 lidí.

„Do Rumburka se vrátila blbá nálada, lidé jsou už ze všeho unavení a otrávení, čekají už na blížící se volby," dodává Zibner. „114 podpisů je ale na Rumburk úspěch, petice navíc ležela jen na jednom místě," dodal.
Ke složení mandátu vyzvala vedení města také rumburská sociální demokracie, v jejichž barvách v roce 2010 část zastupitelů kandidovala.

„Výbor MO ČSSD Rumburk považuje další spojování těchto konkrétních zastupitelů s MO ČSSD Rumburk za nepřijatelné a nepovažuje je nadále za reprezentanty MO ČSSD Rumburk," píše v usnesení výbor rumburské sociální demokracie.

Starosta Jaroslav Trégr ale  několikrát rezignovat odmítl.

„O petici vím jen okrajově, přesně její znění neznám. Pokud ji podají, tak ji v příslušných orgánech města přesně 
v souladu se zákonem projednáme. V našem případě by se mělo jednat o radu města," uvedl Trégr.
Petice požaduje také revokaci usnesení zastupitelstva 
o záměru přijetí úvěru ve výši šedesáti milionů korun.  Úvěr má posloužit například na opravy chodníků nebo revitalizaci zeleně ve městě. Jeho přijetí si protlačil Darek Šváb a jeho lidé v zastupitelstvu, což se nelíbí jak opozici, tak části obyvatel města. Dokonce již kvůli tomu padlo trestní oznámení na neznámého pachatele.

ČÍSLO DNE: 114
114 lidí se podepsalo pod petici, která mimo jiné vyzývá zastupitele, aby ze svých funkcí odvolali obviněného starostu Jaroslava Trégra a místostarostu Darka Švába.