Více než jedenáct milionů korun získal Rumburk na opravu stadionu, který kromě atletů využívají také fotbalisté. S opravami by ráda radnice začala ještě letos. Vše ale záleží na průběhu výběrového řízení, které chce co nejdříve vyhlásit.

Žádost o dotaci podal Rumburk na začátku letošního roku. Na přípravu materiálů měli přitom úředníci jen několik týdnů. Ministerstvo školství totiž zveřejnilo podmínky pro žádosti 
o dotace na začátku prosince loňského roku.

„Původně jsme žádali 
o patnáct milionů. Ale i za těchto podmínek do opravy půjdeme. Již v pondělí se sejde mimořádná rada města, aby vyhlásila výběrové řízení na dodavatele," říká místostarosta Rumburku Alois Kittl.

Ten si slibuje od výběrového řízení, že se podaří výrazně ušetřit. Celkový rozpočet celé opravy, která bude rozložena do dvou let, je totiž 25 milionů korun.

„Doufám, že se nám podaří cenu ve výběrovém řízení snížit stejně jako u jiných velkých akcí," dodává Kittl.

Města díky výběrovým řízením ušetří mnohdy i desítky procent z předpokládaných nákladů. V případě opravy stadionu v Rumburku by se mohlo jednat i o několik milionů. Ty by jinak musel Rumburk zaplatit ze svého.

K opravě letního stadionu se radnice v Rumburku rozhodla kvůli jeho nevyhovujícímu stavu. Stadion byl postaven před několika desítkami let. Fotbalový trávník, který využívají i atleti, je za svou životností, v havarijním stavu jsou atletické sektory. Na rozběžištích je odlepený povrch. Pro sportovce zkrátka nedůstojné podmínky.

„Nyní můžeme pořádat nanejvýš mistrovství republiky v přespolním běhu. Zrekonstruovaný stadion by nám dal možnost pořádat i jiné vrcholné atletické akce," řekl před časem šéf rumburských atletů Jan 
Rein.

Kromě atletů budou ale 
z opravy stadionu těžit i fotbalisté. Dojde totiž i na výměnu trávníku, která bude stát přibližně půl druhého milionu. Trávník nechá radnice kompletně vybagrovat, nainstaluje drenáž i zavlažování.