Další kolo protestů proti sloučení tří středních škol v Rumburku do jedné je na programu ve středu odpoledne, kdy městem projde protestní průvod.

„Jako studenti Gymnázia jsme výrazně proti slučování a proto jsme se rozhodli zorganizovat protestní pochod a následné shromáždění s možností pro občany podepsat se pod naši petici,” říká studentka oktávy rumburského gymnázia Lucie Mlatečková.

Protestující by se měli sejít ve středu 23. listopadu v půl třetí odpoledne před vlakovým nádražím. Odtud protestující vyrazí na Lužické náměstí v centru města.

Na náměstí vystoupí s proslovy učitelé a studenti na téma slučování středních škol v Ústeckém kraji. Připravena jsou také kulturní vystoupení. Kromě toho bude přímo při protestní akci možné podepsat petiční archy proti plánovanému slučování tří středních škol v Rumburku.

Podobné akce se před časem konaly také v Děčíně, kde se studenti snaží zamezit sloučení gymnázia a obchodní akademie.

„Byl jsem minulý týden v Rumburku, abych informoval rodiče i studenty o procesu slučování. Určitě se snažíme s našimi kolegy z Rumburku spolupracovat,” říká studentský vůdce Jan Papajanovský z Děčína.

Zřizovatelem většiny středních škol v kraji je právě Ústecký kraj. Ten tvrdě tlačí na slučování a odůvodňuje tyto kroky údajnou ekonomickou úsporou.

Naopak odpůrci slučování se snaží upozornit na to, že díky sloučení několika zcela rozdílných škol může dojít ke snížení kvality výuky.