Zneužíval starosta Rumburku Jaroslav Trégr jako fotbalový činovník rumburského fotbalového klubu dotace, nebo ne? Tuto otázku se od loňského roku snaží rozklíčovat děčínští policisté na základě trestního oznámení, které na starostu podala zastupitelka města Bronislava  Nedvědová. Starosta považuje celý proces za vykonstruovaný, a to i přesto, že letos v červnu již padlo obvinění „z přečinu dotačního podvodu", které nyní policie ještě rozšířila.

„Předpokládám, že to není konec, že k nějakému rozšíření ještě dojde. O všem ale rozhodne až soud," řekl Děčínskému deníku Trégr, který trestní oznámení považuje za politický boj. Příští rok jsou totiž volby do městských 
a obecních zastupitelstev.

„Je možné, že jsou ve vyúčtování dotací chyby, to se může stát, ale nedělali jsme je záměrně," říká Trégr s tím, že nemá problém případné chyby doplatit ze svého. „Nemám problém s tím složit i peněžní zálohu," dodává.

Podle policejního vyšetřování to ale vypadá, že je situace vážnější.

Starosta Rumburku Jaroslav Trégr.„Došlo k rozšíření trestního stíhání o další skutek, jímž měl bývalý funkcionář připravit město Rumburk o částku necelých jedenáct tisíc  korun. Peníze měly být využity na zajištění pořádání žákovského fotbalového turnaje. Jak vyplývá z policejního vyšetřování, svěřené peníze nejspíš skončily jinde, než kde měly," uvedla k případu děčínská policejní mluvčí  Petra Trypesová.

Rozmotávání problémů kolem dotací ale ještě zřejmě nekončí.

„Trestní oznámení jsme ještě rozšířili na rok 2012," říká Nedvědová.

„To se mě netýká, v roce 2012 jsem již nic neúčtoval," dodal Trégr.

Jeho předchůdce a politický rival, senátor Jaroslav Sykáček, nad obviněním kroutí hlavou.

„Za pár korun si takhle kazit jméno. Víte, policie starostu jen tak neobviní, je to proto dost nepříjemná záležitost," myslí si Sykáček.

Pokud se obvinění prokáže jako pravdivé, může Trégr skončit na dva roky ve vězení, nebo může být potrestán zákazem činnosti.

Situace v rumburské ČSSD je v posledních měsících stále napjatější. Sám Trégr neví, zda bude za sociální demokracii kandidovat.

„Nevím to, je tam rozkol. Tahle strana už mi nemá co říct," uzavírá.