V pátek 3. srpna se našel v děčínské Sládkově ulici nevybuchlý německý ruční granát z první světové války, který si pyrotechnik s sebou odvezl k bezpečnému zničení.

V neděli ráno policejní pyrotechnik vyjížděl také do lesního porostu v Království na Šluknovsku, kde byl v blízkosti vysílače zvaného „Pytlák“ nalezen předmět odpovídající hlavici pancéřové pěsti. „Šluknovští policisté místo nálezu zajistili. Nález byl policejním expertem z místa odvezen ke zneškodnění,“ upřesnila děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Už minulé pondělí si připsal policejní pyrotechnik zásah v Benešově nad Ploučnicí u splavu. Odsud kontaktovala policisty na tísňové lince osoba, která při koupání našla v písku tankovou střelu ráže 125 mm. Původně bylo jejím záměrem nález odevzdat ve sběrném dvoře, po chvíli se však rozhodla pro správný krok a kontaktovala policii. Na místo dorazili odborníci, kteří nález zajistili a odvezli s sebou.

„V případě, že narazíte na válečnou munici či předměty, které vypadají jako zbraně, střelivo či válečná munice, zdržte se jakékoliv manipulace s nimi a na místo okamžitě přivolejte policejní hlídku. Ti již zajistí přítomnost odborníků a bezpečné zajištění nálezu, aby vše končilo bez jakékoliv újmy,“ dodala policejní mluvčí.