Přesně za týden, v sobotu 29. října, se totiž v Jílovém u Děčína uskuteční tradiční Drakiáda se zajímavým programem pro děti všech věkových kategorií.

„Pro děti bude připraven například skákací hrad, který nám půjčila obec Jílové a spousta soutěží," uvedla pořadatelka Marjánka Králová z Mateřského centra Sovička, pod jehož záštitou se akce koná.

Drakiáda bude mít čtyři hlavní disciplíny – soutěž o nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka, nejlépe létajícího ručně vyrobeného draka, o největšího létajícího draka a naopak o nejmenšího létajícího draka.

„Nutno dodat, že velikost draka se bude počítat i s ocasem," upřesnila Králová.

Kromě zábavy pro děti bude na louce na konci Mokré ulice připraveno i drobné občerstvení. Cesta k louce bude značená fáborkama už od jílovského kostela. Drakiáda proběhne od 14.30 do 17.00 hodin. Registrace soutěžních draků a zaplacení zápisného ve výši 20 korun ovšem proběhne od 14.00 do 14.30. Ti co budou registrovaní mají šanci vyhrát krásné památeční poháry i medaile.

„V loňském roce to tam lítalo naprosto skvěle! Doražte, čím víc nás bude, tím víc si to užijeme," zve na závěr na akci pořadatelka.

Více informací najdete na www.mcsovicka.cz