Strach, že se opravy v Teplické ulici v Děčíně nezkrátí na slibované dva a tři týdny, jsou planým poplachem. Ještě minulý čtvrtek Ředitelství silnic a dálnic Chomutov, jež je investorem stavby, tvrdilo, že nebude moci pracovat, protože tam nastoupí pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací.

„Děčínský primátor se s nimi domluvil, že opraví svoje vodárenské zařízení ještě před tím, než my necháme položit nový povrch. Chápete, že v takovém případě, my musíme přerušit práce,“ tvrdila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

SČVaK nic v silnici opravovat nebude

Děčínského primátora Vladislava Rašku její prohlášení šokovalo. „S nikým jsem nic nedomlouval, nevím, proč bych to dělal, silnice ani vodárenské zařízení přece nepatří do majetku města a já ani nemůžu jeho vlastníkům nařizovat, co mají nebo nemají udělat. S tímto návrhem přišla, coby majitel Severočeská vodárenská společnost. Pokud vím, SČVaK nic v silnici ale opravovat nebude,“ uvedl Raška.

Děčín zašpuntovaly kolony aut. A bude hůř. ČTĚTE ZDE>>>

To potvrdila i mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová. „Ano, takový návrh od Severočeské vodárenské společnosti skutečně padl. My jsme ho ale zamítli, protože nechceme práce zdržovat a navíc ani nutně nepotřebujeme nic v silnic opravovat,“ řekla mluvčí. Dodala, že na středu je naplánovaná schůzka zástupců SČVaK a ŘSD, aby si záležitost obě společnosti řádně vyjasnily.

Podle slibu severočeského manažera chomutovského Ředitelství silnic a dálnic Marka Macho, by měla mít Teplická za dva až tři týdny to nejhorší za sebou. „Na silnici by mělo hotovo, takže průjezd bude snazší, pak už budeme dodělávat jen související stavby, třeba opěrnou zeď, což už nebude tolik blokovat průjezd silnicí,“ řekl minulý čtvrtek Macho. Celá stavba by měla být hotová do konce listopadu a vyjde na jednadvacet milionů korun.

Město je ucpané

Přesto se zatím musí řidič jedoucí přes Děčín obrnit železnou trpělivostí. Město, zejména v odpolední špičce, je ucpané ze všech stran. Kromě částečně zavřené Teplické je totiž zcela neprůjezdný železniční přejezd v Děčíně na Starém Městě pro veškerou dopravu, a to až do 18. října. Řidiči se tak přes něj nedostanou ze Starého Města do Křešic a zpátky. Uzavírka se dotkne nejen řidičů nákladních a osobních aut, ale i městské hromadné dopravy a pěších. Objízdná trasa pro nákladní dopravu je vedena přes Ústí nad Labem, stejně tak se Děčínu musí vyhnout nákladní auta, jež by chtěla směřovat přes Teplickou ulici. Už z Nového mostu je značka odklání na Ústí nad Labem. Osobní auta mohou používat Staroměstské nábřeží. Autobusové linky číslo 8 a 9 budou jezdit ve směru z Křešic na Staré Město, tam si lidé vystoupí a po lávce pro pěší přejdou na linky číslo 2. Jízdné pro cestující zůstává stejné, jízdenka zakoupená na lince ve směru na Staré Město je platná i na lince za železničním přejezdem do konečné zastávky. Cestující se v druhém autobusu prokazuje řidiči již zakoupenou jízdenkou. To samé platí i v opačném směru.