Duchcovská ulice je přístupovou silnicí k odstavnému parkovišti pod děčínskou městskou knihovnou. Lidé jedoucí na parkoviště od Masarykova náměstí tady musí počítat od začátku července s dopravním omezením. Začne tu totiž mezi Labskou ulicí a ulicí 28. října výměna kanalizace.

„Stoka z roku 1905 je vedena v místní komunikaci ve vlastnictví města. Je ve špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka," říká mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Jiří Hladík. Na řadě míst kanalizace jsou viditelné praskliny, chybějící dno, je prorostlá kořeny a až do padesáti procent prorezlá. Kvůli špatnému stavu pak vznikají kaverny.

Oproti tomu čtyřicet let starý vodovod je v dobrém stavu a nebude nutné jej měnit.

„V rámci naší investiční akce bude v Duchcovské ulici zrekonstruován nevyhovující úsek kanalizace, na který je připojeno kolem 150 obyvatel. Stavbu provedeme v koordinaci s akcemi dalších subjektů," doplnil generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák.

Stavební práce na ulicích Děčín trápí dlouhodobě. Nejvíce je trnem v oku obyvatelům města oprava Kamenické a Dělnické ulice. Po obou ulicích denně projíždí tisíce aut, Kamenická navíc slouží jako výpadovka z Děčína ve směru na Liberec. Poslední týdny tu musí řidiči čekat na semaforech.

Po nájezdu z Kamenické ulice na Nový most se řidičům také neuleví. Tam Ředitelství silnic a dálnic již řadu týdnů opravuje výtluky, v poslední době je zde vidět dopravní značka upozorňující na práci na silnici s dodatkovou tabulkou „technologická přestávka".