Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhlednu postaví ještě letos

Česká Kamenice/Studenec - Na vrchu Studenci jsou už dokončené dvě betonové patky, se zhotovením zbývajících dvou se počítá v příštích dnech a zřejmě už v říjnu začne vrtulník stěhovat jednotlivé díly

22.9.2008
SDÍLEJ:

Rozhledna bude stát na svém místě ještě letosFoto: Tomáš Horyna

V obnově sto dvacet let staré rozhledny na Studenci se podařilo udělat další významný krok. Pro usazení zrekonstruované vyhlídkové věže jsou už dokončené dvě betonové patky.

„Nebyl to snadný úkon, ale skupina pracovníků, které zaměstnává město, se s ním dokázala vypořádat se ctí. V místech ukotvení rozhledny museli lopatami do bednění patek nasypat deset tun betonové směsi,“ rekapituloval investiční technik českokamenické radnice Milan Drdek.

Než došlo k obnovení dvou kotvících betonových pilířů, museli pracovníci městských technických služeb vytvořit vhodné podmínky pro samotnou přepravu betonové směsi. Její převoz na vrcholek Studence původně slibovaly tři firmy, ale krkolomná příjezdová cesta jejich řidiče odradila. Přepravu si proto muselo zajistit samotné město.

„Bude tomu tak i v případě betonování zbývajících dvou patek. Speciální betonovou směs město dostalo jako sponzorský dar,“ upřesnil Drdek.

Po dokončení a zatvrdnutí všech čtyřech betonových pilířů dojde v dalších týdnech na instalaci samotných částí rozhledny.

„V situaci, kdy návaznost jednotlivých prací je velkou měrou závislá především na přízni počasí, se nedá přesně odhadnout, v jakém časovém horizontu bude možné přikročit k opětovnému smontování zrekonstruovaných dílů a jejich přemístění na vrchol Studence,“ vysvětlil českokamenický místostarosta Vojtěch Marek. Dodal ale, že jednoznačným cílem je, aby obnovená vyhlídková věž stála znovu na původním místě ještě letos.

Po domluvě českokamenické radnice s vedením litoměřické firmy LANA, která v rekonstrukci sehrává hlavní roli, dojde k přepravě jednotlivých částí konstrukce na vyhrazené místo. Tam pracovníci dodavatelské organizace díly zkompletují do větších celků a poté je dopraví na Studenec opět s využitím letecké techniky.

„Předpokládáme, že by k tomuhle transportu mohlo dojít v druhé polovině října. Ale tyhle naše plány může narušit dlouhodobější nepřízeň počasí, především déletrvající deště by mohly zkomplikovat tvrdnutí betonových patek,“ připomněl Milan Drdek.

Samotné usazování zkompletovaných částí vyhlídkové věže by bylo možné zvládnout i v době, kdy už by se třeba na vrcholku Studence objevil první sníh. Zatím převládá optimismus, že se všechny potřebné úkony podaří zvládnout dříve.

„Teď už se o další osud rozhledny skutečně nemusíme obávat. Betonování patek a scénář dalších navazujících prací je příslibem toho, že studenecká krasavice se po usazení na své místo stane opět vyhledávaným místem turistických zastavení,“ poznamenala Jitka Tůmová, šéfka občanského sdružení Studený a Lipnice, které se v obnově rozhledny angažuje významnou měrou.

O postupu obnovy se mohou zájemci dozvědět více na besedě, kterou pořádá město Česká Kamenice ve středu 24. září od 15.00 v sídle Rozvojového centra na českokamenickém náměstí.

Autor: Josef Suk

22.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.C ze ZŠ Máchovo nám. s paní učitelkou Markétou Kopeckou a asistentkou pedagoga Martinou Hypiusovou.

Naši prvňáci: ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně

Ilustrační foto.

Starostové usilují o Sněmovnu. Chtějí v ní zúročit své zkušenosti

Festival free Tibet ve Varnsdorfu okoření kontroverzní „bobři“ či Plexis

Varnsdorf  - Jeden z největších festivalů pod jednou střechou na severu Čech se stěhuje do Varnsdorfu. Již 19. ročník se uskuteční na volební den.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně

Děčínsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Lidé v Děčíně vyberou, kam zamíří pět milionů z rozpočtu

Děčín - Obyvatelé si mohou zvolit, na co chtějí využít část městských peněz. 

Hygieniky v českokamenické hospodě překvapila plíseň a kouř

Česká Kamenice - Černá plíseň, špinavé podlahy nebo prošlé zboží. Takové důvody vedly k dočasnému uzavření jedné z hospod v České Kamenici krajskou hygienou. V podniku nedaleko vlakového nádraží se navíc v době kontroly uvnitř mělo kouřit. Hospoda už má ale otevřeno a podle majitele některé nedostatky s provozem restaurace vůbec nesouvisely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení