„V letošním rozpočtu počítáme se čtyřmi sty tisíci korunami na opravdu rozhledny na Sněžníku,“ říká jílovský starosta Miroslav Kalvas.

Jako první přijde na řadu ochoz pod věží rozhledny a její podsklepení.

„Do ochozu zatéká. Navíc je ve špatném stavu i elektroinstalace. Dokumentace na ochoz nás vyšla asi na deset tisíc korun,“ upřesňuje starosta. Na opravdu spodní části rozhledny se počítá podle projektové dokumentace s necelým jedním milionem korun.

„Samozřejmě není v našich možnostech celou opravu zaplatit z našich vlastních peněz. Proto nyní hledáme vhodné dotační tituly. S penězi z našeho rozpočtu počítáme jako se spoluúčastí,“ přibližuje Kalvas možnosti financování náročné opravy.

Rekonstrukcí ochozu a podsklepení věže ale oprava rozhledny končit nebude. V dobré stavu totiž není ani samotná věž rozhledny.

„Momentálně máme nabídku na vytvoření projektové dokumentace na opravy věže. Určitě ji chceme také opravit, je to více než nutné,“ říká Kalvas.
Dalším velkým problémem pro jílovskou radnici jsou nájemní smlouvy na vysílače, které jsou umístěny na věži.

„Deset let nikdo smlouvy nezměnil. A tomu odpovídají také ceny za pronájem místa na vysílače,“ nelíbí se současný stav Kalvasovi. Momentálně vybere jílovská radnice, jako vlastník rozhledny ročně přibližně 135 tisíc. A to chce změnit. „Ty peníze naprosto neodpovídají dnešní době. Budeme se snažit vyjednat nové nájemní smlouvy tak, aby pro město byly výhodnější,“ uzavírá starosta.