Letošní dovolená bude pro Roberta více pracovní. „Mám tu čest působit jako asistent u jednoho z basketbalových reprezentačních družstev, konkrétně u dívek U 16. Připravujeme se na mistrovství Evropy v Bulharsku. Mezi soustředěními mám vždy pár dní volno, které budu trávit s rodinou v Čechách. A hned po návratu mi začíná týmová příprava v Děčíně," prozradil Deníku Landa.

Od basketbalu si tak třicetiletý hráč s přezdívkou Bobo jen tak neodpočine. „Mně to nevadí, naopak mě to hodně baví. Je to jiné, prožívat to jako trenér, nebo jako hráč v Děčíně," přiznává děčínský košíkář.

Jak si Robert Landa vůbec představuje ideálně strávenou dovolenou? „Každý rok jsme se ženou jezdili alespoň na čtrnáct dní někam do hor. Potřebuji prostě aktivní dovolenou. Jednou v roce větší výlet do zahraničí, jeden do Čech. Mám rád krajinu Čech a těší mě cestovat a poznávat místa a historii naší země. A tak si jásám, že jsem se dostal právě do Děčína, do kouzelné a jedinečné krajiny Českosaského Švýcarska, měkkých Labských pískovců, sopečného Českého středohoří," konstatoval.

Landa na svých cestách zažil několik velmi pikantních příhod. „Při přechodu pohoří v Bulharsku jsme se dvakrát střetli s medvědem, z toho jednou byl deset metrů ode mě. Na Podkarpatské Rusi nám zkolaboval řidič autobusu, pak jsme zjistili, že před jízdou notně popil a udělalo se mu špatně z toho, jak řídí. Jednou jsem v pytlíkové polévce našel výherní kupon na týdenní zapůjčení karavanu. Tak jsme s přáteli jeli do Beneluxu," vzpomíná děčínský Válečník.

Ideální dovolená je teď závislá na dcerce Roberta Landy. „Ideální je teď dovolená taková, kdy naše dcerka bude spokojená, pak je to lehčí a příjemnější i pro nás. Zúžili jsme okruh cestovatelského zájmu na bližší okolí," dodal Landa.