V podmínce nejsem a nikdy jsem ani nebyl. Tvrdí to Tomáš Horáček, člen výboru ČSSD v Děčíně. „Za mladickou nerozvážnost jsem byl potrestán peněžitou pokutou a vzal jsem si ponaučení,“ řekl Tomáš Horáček. ČTĚTE ZDE >>> Říká také, že jeho trestní rejstřík je čistý. „Důkazy jsem již předložil vedení děčínské sociální demokracie,“ pokračoval mladý sociální demokrat. Složit funkci zatím ale nehodlá. „Udělám to v případě, že mě k tomu vyzve místní organizace,“ dodal Horáček, jejímž členem je teprve od začátku letošního roku.

Jeho slova o tom, že není v podmínce, potvrdil mluvčí Okresního soudu v Ústí nad Labem Pavel Suchý. „Tomáš Horáček byl pravomocně odsouzen za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění k trestu zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku a peněžitému trestu ve výši osmdesát tisíc korun,“ uvedl Suchý.

Nemorální klukovina

Šéf děčínských sociálních demokratů Jaroslav Foldyna uvedl, že od Tomáše Horáčka už téměř všechny důkazy obdržel písemně. „Počítám, že ještě v průběhu pátku dostanu výpis z trestního rejstříku,“ pokračoval Jaroslav Foldyna. Doplnil, že materiály předloží kontrolní komisi a ta je posoudí. „Pokud komise zjistí nějaký rozpor se stanovami sociální demokracie, teprve potom budeme o členství Tomáše Horáčka rozhodovat,“ uvedl dále Foldyna. Podle něj je to sice nemorální, čeho se Tomáš Horáček dopustil, ale přece jen je to klukovina, z níž by si měl vzít Horáček ponaučení do budoucnosti.

K obsahu anonymního emailu, který obdržely špičky vedení sociální demokracie v kraji tento týden a který údajně měl Tomáše Horáčka poškozovat, se ani jeden z představitelů sociální demokracie nechtěl vyjadřovat. „Anonym jsem četl, ale lidi, kteří se nedokáží podepsat, považuji za spodinu společnosti,“ dodal Jaroslav Foldyna. Zdůraznil, že Horáčkova kausa je jen vnitrostranickou záležitostí. Informaci o tom, že byl Tomáš Horáček z děčínské ČSSD odsouzen k podmíněnému trestu za řízení vozidla bez řidičského oprávnění přinesl v úterý internetový server Novinky.cz. Po několika hodinách ale informaci dementovali a mladému sociálnímu demokratovi se omluvili.