Přes mostek v Pivovarské ulici v Děčíně se lidé nevydají déle, než se očekávalo. Plánované dokončení stavby se totiž zřejmě posune až na březen příštího roku. Nový mostek přes Jílovský potok, který měl nahradit starý, který byl ve velmi špatném technickém stavu, přitom měl být v provozu už v listopadu.

Most pro řidiče i pěší v Pivovarské ulici uzavřelo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos na začátku května. Tehdy ale stavební práce zdržely přeložky inženýrských sítí, a tak stavební firma mohla most srovnat se zemí až začátkem října. To znamená, že by se na rekonstrukci muselo pracovat přes zimu.

„Zhotovitel se potýká s dalšími obtížemi v založení mostu, které zřejmě vyplynou jako změna během výstavby. To zřejmě způsobí posun dokončení stavby do března 2018,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. „Tyto změny a posun termínu dokončení však nejsou doposud schváleny správcem stavby, a tak lze další postup stavby pouze předpokládat,“ dodala mluvčí.

Podle původní smlouvy by měla být rekonstrukce mostu hotová 11. ledna 2018. To je ale podle Ledvinové nereálné.

Lidé se s častými dotazy, kdy už bude stavba hotová, obrací na město. I tomu se současná situace nelíbí, podle mluvčí děčínského magistrátu Markéty Lakomé s tím ale moc nezmůže.

„Město s tím mnoho udělat nemůže, protože to není naše stavba. Intenzivně jsme na ŘSD tlačili při začátku stavby, kdy ulici silničáři zavřeli a práce nepokračovaly. Situace v dopravě je opravdu náročná. Budeme doufat, že most ŘSD dokončí co nejdříve,“ řekla Lakomá.

V tuto chvíli žádný most přes Jílovský potok nevede. Stavební firma nyní demoluje opěry původního mostu. Ten byl ve velmi špatném technickém stavu. Ačkoli se na něm kvůli přeložce inženýrských sítí od jeho uzavření několik týdnů nic nedělo, nebylo možné jej otevřít a umožnit řidičům průjezd. Stavba stála proto, že na přeložení sítí investor a stavební firma neměly zajištěné všechny potřebné dokumenty.

Projektovou dokumentaci pro provedení přeložek plynovodů správce sítě schválil ve druhé polovině června, stavební práce tak mohly začít až na přelomu června a července. Už tehdy ŘSD přiznalo, že mu dvouměsíční přestávka na stavbě může způsobit problémy.

Řidiči tak v současné době musí být trpěliví a nadále využívat objížděk. Dopravní situaci v Děčíně navíc komplikuje stavba Vilsnické spojky.