Jednu takovou nepříjemnost zažil minulý víkend turista na Sněžníku, kam nejen během léta proudí zástupy turistů. Ti často nechávají v autě cennosti v hodnotě i několika desítek tisíc. Mnohdy je přitom nechávají v autě jako ve výkladní skříni na palubní desce nebo na sedadlech.

„Z odstaveného vozu během noci z pátku na sobotu šestého srpna letošního roku zmizely věci v hodnotě deseti a půl tisíce českých korun. Osádka vozidla přišla o brusle, oblečení a mobilní telefon, který zanechali v přihrádce u spolujezdce," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že na dalších patnáct tisíc korun vyjde oprava poničených okýnek auta.

Loni podobně dopadlo na Děčínsku podle serveru mapakriminality.cz více než 150 lidí. Šance na to, že se podaří ukradené věci vypátrat a zloděje dopadnout, je přitom poměrně malá. 
V loňském roce byla objasněnost krádeží věcí z aut pouhých šestnáct procent.

Z celkového počtu ale téměř polovina připadla na období letní turistické sezóny. V porovnání s předchozím rokem ale počty krádeží z aut výrazně klesly.

Za rok 2014 totiž zloději vykradli 345 aut, tedy více jak dvakrát tolik. Letos ale opět počty vykradených aut stoupají.

Podle serveru mapakriminality.cz jich za prvních šest měsíců bylo 91.

Dalším případem z minulého víkendu, kdy si zloději vyhlédli věci v autě, je vykradené auto v Děčíně – Boleticích. Z toho zmizelo kolo a cyklistické vybavení za více než patnáct tisíc korun.

Policie každoročně varuje řidiče, aby si nenechávali v autech cenné věci, protože mohou být velkým lákadlem pro zloděje. Ti často způsobí větší škodu na autě než na ukradených věcech. Stejně jako se to stalo majiteli auta zaparkovaného na Sněžníku.

Kromě věcí z aut se ztrácejí také celá auta. Jednu takovou krádež řešili policisté o víkendu ve Varnsdorfu.

„Z pátku na sobotu šestého srpna nechal majitel svůj vůz odstavený v Karlově ulici ve Varnsdorfu. Když se k místu, kde vůz v pátek v noci zanechal, vrátil, už ho nenašel. Společně s ním zmizely i jeho osobní doklady, platební karty, doklady od vozu i mobilní telefon," říká policejní mluvčí Petra Trypesová.

V tomto případě byla škoda již výrazně vyšší, dosáhla 200 tisíc korun.

Také krádeží aut v porovnání s předloňským rokem loni výrazně ubylo, policii bylo nahlášeno přes šedesát ukradených aut, v roce 2014 to ale bylo o sto procent více – 124.

Stejně jako u krádeží věcí z aut, tak také u krádeží aut se ale statistika opět začíná obracet k růstu. Za prvních šest měsíců totiž bylo ukradeno 67 aut.

Pokud zloději udrží své dosavadní tempo, překonají loňské statistiky.