Budova, jež se nachází naproti současné vrátnici, dříve sloužila jako zázemí pro zaměstnance. V prvním nadzemním podlaží se rekonstruují šatny s umývárnami, sociální zařízení, vznikne úklidová komora, ale také třeba serverovna. Druhé nadzemní podlaží dříve sloužilo jako herna stolního tenisu, poté bylo několik let prázdné. Rekonstrukcí se adaptuje na kancelářské prostory.

„Poté, co se dokončily nutné bourací práce, se stavební firma pustila do nových rozvodů inženýrských sítí v celé budově. V prvním nadzemním podlaží se dokončily omítky stěn, probíhají obkladačské práce, byly osazeny nové vstupní dveře a probíhá instalace ústředního topení,“ příbližil postup prací starosta města Roland Solloch.


Během rekonstrukce došlo k rozšíření stavebních prací o kompletní rekonstrukci střechy domu, která byla ve špatném stavu. Tím se navýšila i cena díla. „Když se dělníci pustili do práce, zjistili, že je střecha prohnutá a vazníky jsou nebezpečně daleko od sebe a hrozí propadnutí. Koncem února proběhla demontáž opláštění střechy a došlo k usazení nových vazníků,“ dodal Solloch.

Objekt zároveň projde zateplením. Rekonstrukce objektu tak z původních více než sedmi milionů korun vyjde zhruba na devět a půl milionu korun, hotovo by mělo být v srpnu.