Čtvrtstoletí starý panelák svírá lešení. Dělníci postupně opravují fasádu, kterou zároveň zateplují. Rušno je i uvnitř interny, kde opravou projdou všechny pokoje na několika odděleních. V budově je totiž kromě interny i dětské oddělení nebo neurologie. Nové budou také výtahy, které slouží od samého počátku, tedy od roku 1992.

„Tady budeme hotoví ve čtvrtek ráno,“ hlásí uprostřed prací ve čtvrtém patře nejvýraznější budovy děčínské nemocnice vedoucí údržby Petr Kronus.
Patrem je cítit barva, řemeslníci zamalovávají poslední kousky zdi. Vyměnit je potřeba ještě dveře. Vyměněná jsou již okna, lina, lustry, je vymalováno. Pomalu se zde zabydlují sestřičky. Na opravu celého patra přitom dělníci měli pouhé dva týdny.

Během několika dnů by ve čtvrtém patře opět měli být pacienti a dělníci se posunou do dalšího patra, kde je čeká stejné kolečko. Tedy vyměnit okna, vymalovat, uklidit.

Další na řadě se stěhováním bude dětské oddělení, které se přestěhuje do pátého patra, kde je nyní interna, původně umístěna ve čtvrtém patře.„To začneme stěhovat v pondělí,“ říká Kronus.  Z pavilonu interny již nemocnice přestěhovala ošetřovatelská lůžka, která jsou po celou dobu rekonstrukce v budově chirurgie v dolní části nemocnice. O budoucí podobu pavilonu interny, především o barevnost její fasády, se zajímá také nový děčínský městský architekt Ondřej Beneš. Ten při svých obhlídkách Děčína viděl již několik povedených rekonstrukcí paneláků.

„Nejsou to ale ty realizace, které si hrají s barevnými nebo geometrickými motivy a hledají, jak nejvíc dominovat a vyniknout. Jsou to ty příklady, které ctí étos tohoto typu výstavby. Domy v podstatě nenápadné, spíše nebarevné, spíše jemně nebo tmavě šedé – domy ve svém výrazu mimořádně kvalitní,“ píše na svém blogu městského architekta Ondřej Beneš.

Krajská zdravotní, pod kterou děčínská nemocnice spadá, plánuje v Děčíně velké investice. U budovy interny plánuje vybudovat v přístavbě prostory pro magnetickou rezonanci. Největší investicí ale bude stavba nových operačních sálů, centrálního příjmu a emergency. Ta by měla vyjít na více než 300 milionů korun a stane se prvním novým pavilonem po 25 letech. „Nový pavilon urgentní medicíny bude propojen se stávajících chirurgickým pavilonem. V roce 2017 provedeme projekční přípravy,“ řekl před časem Michal Hanauer.