Nového ředitele či ředitelku ZOO v Děčíně, která je příspěvkouvou organizací města, vybere komise na základě výběrového řízení. 

Kateřina MajerováKateřina MajerováZdroj: Se svolením Města DěčínPodle tiskové zprávy, kterou k tomu město Děčín vydalo, žádost o uvolnění z funkce ředitelky zoo podala Kateřina Majerová v srpnu. "Na první říjnové radě vzali radní města její rezignaci na vědomí. Pokud nový ředitel či ředitelka po proběhnutí výběrového řízení nenastoupí 1. ledna 2024, vedením zoo rada pověřila zoologa Romana Řeháka," uvádí v tiskovém sdělení města mluvčí Luděk Stínil.

Podle Majerové se zoo daří, podařilo se jí překonat i období covidu. Svůj odchod stávající ředitelka okomentovala takto: „Rozhodla jsem se skončit ze zdravotních důvodů. Bylo to náročné a dlouhé rozhodování, odchází se mi strašně těžko. Jsem na zoo velmi pyšná, stejně jako na celý kolektiv zaměstnanců. Zoo předám svému nástupci v dobré kondici."

Základní škola, nápis, ilustrační foto.
Rekordmanka v záškoláctví z Děčína, 711 neomluvených hodin. Rodičům hrozí vězení

Vedení města její rozhodnutí respektuje. „Vážím toho, jak skvělou práci paní ředitelka v naší zoo odvedla. Zaslouží si veliké poděkování a respekt. Je to uznávaná odbornice a najít adekvátní náhradu bude velmi těžké. Její rozhodnutí samozřejmě lidsky chápu, přeji jí proto pevné zdraví a pohodu v životě,“ říká primátor města Jiří Anděl.

Zoologická zahrada na Pastýřské stěně v Děčíně byla otevřena roku 1949 (jako druhá v severních Čechách). Dnes chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Jejím hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Zoo je přímo uzpůsobena rodinám s dětmi a díky svému umístění v lesoparku na Pastýřské stěně patří k nejunikátnějším zařízením tohoto typu v Čechách. Oddělenou expozicí děčínské zoo jsou Rajské ostrovy. Ve čtyřech patrech nabízí návštěvníkům unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Do Zoo Děčín zavítalo v roce 2022 celkem 133 968 návštěvníků.