Školáci ze základních škol soutěžili v první pomoci.
FOTO, VIDEO: Soutěž zdravotníků ovládla ZŠ Dr. Miroslava Tyrše

„Ukázalo se, že je problém ve velikosti hřiště a v podmínkách pro jeho výstavbu. Veškerá vytipovaná místa se ukázala jako problematická. Buď měla nevyhovující rozměry, nebo byl prostor zatížen inženýrskými sítěmi a jejich přeložení se ukázalo finančně náročné,“ vysvětlila děčínská primátorka Marie Blažková.

Radní tak smlouvu na výstavbu hřiště nakonec neodsouhlasili. Se společností Lidl se radnice dohodla, že dětské hřiště přenechá městu, které se umístilo na druhém místě.

Potvrdila to i mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. "Město Děčín bohužel nenašlo vhodný pozemek dostatečných rozměrů, na kterém by bylo možné Rákosníčkovo hřiště postavit. Proto se rozhodlo hřiště odmítnout. Věnujeme jej městu, které se v hlasování umístilo na dalším místě, tedy Opavě," řekla mluvčí.

Vítězný snímek filmového festivalu Megeti ztracená vlčice uvidíte v děčínské knihovně.
KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

"To, co se tady v Děčíně děje, je neuvěřitelné… Všude jinde se dokáží dohodnout. Lidé jak pitomci hlasují, vyhrají a naši radní se s firmou nedohodnou. Mohla se vést nějaká debata, hlasování… Mohly se do toho vložit i peníze z města, rozhodně bych se toho nezřekla. Hlavně celá akce měla sloužit dětem. Odporné," myslí si například Zdeňka Vaclová.

"Tenhle výsledek si fakt nezasloužíme. Nechce se mi věřit, že by se nenašel jedinej kus pozemku," přidal svůj názor David Boura.

Rákosníčkovo hřiště v Děčíně mělo vyrůst loni v září. Radnice při jednáních vycházela i z ankety na sociálních sítích, kde lidé hlasovali o tom, kde by hřiště mohla společnost postavit. Některá z navrhovaných míst však nebyla v majetku města, další byla pro stavbu nevhodná kvůli vysokým nákladům na přípravu prostoru pro stavbu.

Maturitní ples, ilustrační foto.
Maturáky, plesy, masopusty? Posílejte nám své fotografie

Posledním navrhovaným místem byl prostor v ulici U Tvrze u bývalého letního kina Bažantnice. Předcházel mu návrh místa za terminálem dopravního podniku v Podmoklech. Ten se ale nezdál lidem.

„Když už jsme si mysleli, že jsme místo pro hřiště našli, ukázalo se, že někteří obyvatelé ze sousedství jsou silně proti. Sama společnost Lidl proto nechtěla na tomto místě hřiště stavět,“ doplnila Marie Blažková.

Děčín je tak jediným městem, které se v soutěži společnosti Lidl umístilo a hřiště mít nebude. Hřiště se už loni dočkali lidé například v Praze, Brně nebo ve Zlíně.

Robotické včelky neboli beeboty si vyzkoušely děti z mateřské školy v Boleticích.
FOTO, VIDEO: Robovčelky dětem přibližují svět moderních technologií