Pusťte nás na ně, pusťte nás na ně! Tak se loučili děčínští hokejoví fanoušci po prohraném rozhodujícím utkání čtvrtfinále druhé ligy s fanoušky Baníku Sokolov. 
U autobusu jim dokonce rozmlátili sklo. Již předtím během utkání jednoho ze soupeřových fanoušků napadli.

Strážníci v akci

„Sundej si ty montérky, a pak uvidíme, kdo je lepší," křičel jeden ze sokolovských fanoušků na strážníky městské policie po zápase. Sokolovský kotel totiž obklíčilo přibližně 150 příznivců děčínského klubu a nechtěli je pustit pryč. Asi patnáct strážníků a deset policistů se psem proto museli udělat jejich autobusu cestu rozzuřeným davem. Přesto se útoku na autobus nepodařilo zabránit.

„Když jsme odjížděli od zimáku, tak po nás někdo něco hodil, asi štěrk. A rozbil u autobusu dvě okna hned za šoférem. Nechtěl jsem ale zastavovat, měl jsem strach, že mi rozmlátí celý autobus," říká majitel autodopravy Václav Vyskočil. Ten jezdí se sokolovskými hokejisty již řadu let, ale nikdy se mu něco podobného nestalo. Zatím se na policii neobrátil.

„Jedno okno vyjde na přibližně osm tisíc bez práce, takže to celkem bude stát přibližně dvacet tisíc korun," dodal Vyskočil.

Bitka na hokeji

Poprvé se fanoušci obou táborů střetli již v průběhu druhé třetiny. Fanoušci Sokolova se totiž vydali  pomstít jednoho 
z nich, kterému příznivci Děčína rozbili hlavu. Za nimi se ale hned hrnulo přes sto děčínských.

„Jeden z našich si šel během druhé třetiny s kamarádkou pro pivo. Ačkoliv věděl, že nesmí kvůli bezpečnosti chodit sám. A tam dostal hlavičku od jednoho z děčínských fanoušků. Ale byla to férovka, jeden na jednoho. Jenže ta kamarádka přiběhla k nám, že ho dole bijou. A už to bylo," říká Zdeněk Weber ze sokolovského fanklubu.

Bitce se ale nakonec strážníkům podařilo zabránit. Po střetu dokonce zabavili jednomu z děčínských fanoušků teleskopický obušek.
„Očekával bych mnohem sportovnější chování. Myslím, že lidé mohou být rádi, že jsme tam byli. Mohlo totiž dojít k mnohem větší újmě na zdraví," říká ředitel strážníků Marcel Horák. „Nebýt děčínských policistů, všichni od vás už leží v nemocnici," napsal po nedělním utkání na Facebooku Jindřich Břinek.

Sokolovský klub již o incidentu ví. „Slyšel jsem o tom, že panu Vyskočilovi poničili autobus. Jestli to nějak budeme  řešit, to zatím nevím, je to příliš čerstvé. Ale nepředpokládám, že budeme dělat nějaké zásadní kroky," uvedl manažer Baníku Sokolov Jaromír Cervan.

Děčínský hokejový klub chce kvůli incidentu přijmout příští rok přísnější pravidla.

„Chtěl bych se dohodnout 
s městskou policií na namátkových kontrolách na alkohol u mladistvých, zpřísníme kontroly u vchodů, aby si lidé nemohli pronášet vlastní alkohol," uvedl manažer klubu Jan Havlíček s tím, že fan klub určitě na zimáku chtějí. „Ale fandit slušně. Od podobného chování se jako klub distancujeme," dodal.

Nedělní incident byl pravděpodobně odvetou za útok sokolovských fanoušků na příznivce HC Děčín po pátečním utkání v Sokolově, kde  podle děčínského fanklubu na jednoho děčínského útočila mnohonásobná přesila sokolovských. Zranili ho a ukradli mu dres.

Podle Zdeňka Webera to ale nebylo tak vyhrocené, jak popisují děčínští fandové. „Rozhodně to nebyla přesila sedm na jednoho. Dýmovnice tam sice byla, ale ten kluk ji držel 
v ruce," dodal sokolovský fanoušek.