Kromě rychlé zdravotnické služby do centra Podmokel vyrazili i hasiči a policisté. Záchranáři, kteří byli na místě první,  je totiž požádali o pomoc.

„Pomáhali jsme zdravotnické záchranné službě při vstupu do bytu psychicky labilního muže. Policisté pak zdravotníky i s mužem doprovodili na nejbližší oddělení psychiatrie," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Dostat se do bytu v pátém patře domu na rohu Tržní a Ruské ulice nebylo nijak snadné. Muž totiž zdravotníky nechtěl dovnitř vůbec pustit. Hasiči tak museli vyjet po žebříku až do předposledního patra a rozbít balkónové dveře. Teprve pak se mohli k nemocnému muži dostat zdravotníci s psychiatrem.

Některé z místních lidí zásah u muže v bytě nepřekvapil.

„S ním tady byly problémy již několikrát," řekla jedna ze sousedek, které v obytném domě bydlí.

„Já se s ním moc neznám, jednou jsem ho zdravila, tiše mi odpověděl," řekla další sousedka. „Nic víc o něm nevím," dodala.

S nepříjemným sousedem se setkali loni také obyvatelé jednoho z domů na Teplické ulici. Ten se ve svém bytě sice neuzavřel, ale obtěžoval své okolí. Upozornil na sebe tak, že z okna začal vyhazovat předměty.

„Nejprve tancoval v okně nahý do půl těla. Potom k nám přes silnici začal házet předměty – PET láhev, chleba, botu… Zavolal jsem proto strážníky," vylíčil jeden ze svědků.

Na místo hned vyrazili strážníci. Když zabouchali na dveře bytu, otevřel jim sedmadvacetiletý muž. Choval se velice podivně. Když se ho totiž strážníci zeptali, proč vyhazuje předměty ven, odvětil jim, že za nimi vyskočí také, protože umí létat.

Následně prohlásil, že si musí píchnout drogu, o což se skutečně pokusil. Jakmile se mu v tom strážníci pokoušeli zabránit, muž na ně zaútočil injekční stříkačkou.

Ukázalo se také, že si muž ve svém bytě pěstuje marihuanu.

„Strážníci ho museli zpacifikovat," uvedl mluvčí děčínské městské policie Tomáš Pavlík.

Strážníci přivolali na místo  rychlou záchrannou službu. Ta přijela krátce po deváté hodině. Lékaři chtěli muže ošetřit, jenže se choval agresivně – lékař proto požádal o jeho převoz do nemocnice.