Pracovníci DDM však nastupují na letní táborové činnosti. Ty v nabídce od prvních měsíců roku předkládají pestré možnosti výběru.

Hlavní nabídka je směřována do Jiřetína pod Jedlovou. Zde v středisku Netopýr jsou vedle tradičních soustředění florbalistů, mažoretek, aerobiku a tanečních týmů připraveny i programové pobyty. Po loňské premiéře se uskuteční již tři běhy určené pro ty nejmenší a nesmělé školáčky. Táborová přípravka s tématem Cesta do pravěku, kde je celý program, jak je patrno, zaměřený zejména na děti, které nikdy nebyly na táboře. Během připraveného programu Cesta do pravěku se děti formou zábavy a her, opředeni hedvábnou péčí svých vedoucích, učí táborovému režimu. Poznávají práci a své místo v kolektivu. Zejména si přivykají na to, že několik dnů budou mimo rodinu a své nejbližší. Je to tak ideální příprava na účast v klasických letních táborech.
Vedle Cesty do pravěku jsou připraveny též tři běhy pro zkušené táborníky s tématem Shrek aneb bylo nebylo. Hlavní hrdina Shrek musí projít spolu s dětmi svou minulostí a prožít znovu to, co již prožil a zachránit tak celé pohádkové království. Vše se uskuteční formou etapových her, soutěží a sportovních klání. Výpravy do okolí tábora umožní získat šikovnost a znalosti skryté v kouscích map, jejichž sestavení umožní dětem vše úspěšně vyřešit a dostat se do samotného cíle celotáborové hry. V každém běhu je připraven celodenní výlet a myslím, že můžeme prozradit, tentokrát nikoli do Liberce, ale ti nejmenší z táborové přípravky se podívají skutečně do pravěku a to do Saského Dinoparku v Sebnitz.

V průběhu školních prázdnin jsou v DDM Teplická, Březiny a Boletice připraveny také rozličné programy týdenních příměstských táborů. Tyto tábory jsou určeny především dětem ve věku od 7 do 11 let a umožňují jejich rodičům v klidu pracovat s pocitem, že je o jejich ratolest dobře postaráno. Zatím co jejich děti se vydají Po stopách pirátského pokladu či prožijí týden zábavy se Simpsonovými a podobně. V týdnu jsou zařazeny zejména tématické návštěvy ZOO, výlety do Ústí nad Labem a lanovkou na Větruši nebo do Prahy s návštěvou Beckilandu. Děti zavítají na zámek do Benešova nad Ploučnicí s osvěžením na termálním koupališti. Koupání, jízdy na koních v jízdárně Libverdy nebo v Křešicích. Účastníkům je zajišťován oběd a pitný režim. Svačinky a přespání u maminek.
Informace o táborovém dění naleznete na www.ddmdecin.cz.

Autor: Miroslav Lochman