Organizátorka petice Pavla Cabrnochová má proti lanovce několik výhrad. Podle ní by například narušila krajinný ráz města. Organizátorka také upozorňuje na to, že by peníze, které by lanovka stála, měly být využity na opravy Děčína.

Petici je zatím možné podepsat jen na internetu.

„Zda bude i v papírové formě, bude záležet, jak se projekt lanovky bude vyvíjet do budoucna. Zda radní vezmou v potaz názory občanů, které si mohou přečíst na internetu, a dají nám i sobě možnost volby v referendu. Musíme si uvědomit, že do projektu půjdou i naše peníze a nedají-li nám možnost se vyjádřit, ráda udělám písemnou formu petice," uvedla Pavla Cabrnochová pro Děčínský deník.

Zatím prý není jasné ani to, jak dlouho bude možné podpis pod petici připojit. Na internetu zatím visí několik dní; v pátek odpoledne se pod ní podepsalo něco málo přes devadesát lidí.

Projekt lanovky na Pastýřskou stěnu je v Děčíně na sociálních sítích v posledních dnech tématem číslo jedna. Vášnivé diskuze se rozeběhly poté, co pracovní skupina zveřejnila zprávu o lanovce. Skupina totiž konstatovala, že lanovka by Děčínu prospěla, nic ale neschválila a ani město na lanovku nekývlo – vedení akorát vzalo zprávu na vědomí.

Psali jsme: Lanovka by Děčínu prospěla, tvrdí pracovní skupina…ZDE…

I tak se největší propagátor lanovky Pavel Sukdol ocitl v palbě kritiky. Právě on byl také členem pracovní skupiny, kde mimo jiné zasedl například někdejší děčínský primátor Vladislav Raška.

Podle Sukdola by bylo spravedlivé, kdyby o lanovce nerozhodovalo vedení města, ale referendum.

„Je to tak zásadní otázka, že jediným řešením, dle mého názoru, je místní referendum. Výsledek pak budeme muset všichni respektovat, neboť vůle lidu – vůle boží. Samotné referendum není zrovna levná záležitost, takže se nabízí jeho spojení 
s parlamentními volbami příští rok. Věřím, že referendum jako takové zvýší i účast našich občanů v samotných volbách," napsal na sociální síť facebook.

I tento návrh se ale setkal s ostrou kritikou.