Nejznámější osobnost současného rybářství, Jakub Vágner, spojil svoji tvář s unikátním projektem Návrat lososů do českých řek. Hvězda rybářského světa a zastánce sportovního rybaření ve stylu chyť a pusť se v roli patrona projektu těší na propagaci adopčního programu.

„Velmi si cením přístupu lidí, kteří vynakládají úsilí k naplnění vznešených cílů. Za snahu o obnovení tak ušlechtilého druhu, jakým je losos, jim patří velký obdiv. Jako patron projektu chci především přispět k vysvětlení důležitosti návratu zmizelých druhů do přírody. Tento projekt má obrovský význam a jsem rád, že mohu být aktivně jeho součástí. Fakt, že pokus o návrat lososa obecného do českých řek slaví první úspěchy, dokazují události z minulých týdnů. Radost a povzbuzení pro všechny adoptivní rodiče přinesla zpráva o spatření dvou dospělých jedinců v Labi před dvěma týdny,“ uvedl rybář a patron projektu Jakub Vágner. A co vzkazuje Jakub veřejnosti? Chyťte do ruky telefon a pusťte proti proudu DMS s malým adoptovaným lososem a pak vyslovte své tři přání…třeba se splní…”

Adoptujte svého lososa
Adoptovat lososa lze zasláním krátké textové zprávy ve tvaru DMS NAVRATLOSOSU na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30 Kč. Z každé této DMS obdrží projekt Návrat lososů 27 Kč.
Pravidelné přispívání po dobu jednoho roku pak má vzor zprávy DMS ROK NAVRATLOSOSU. Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz nebo na www.navratlososu.cz.

Nápad vrátit populaci lososů v Čechách tam, kam historicky patří, vznikl již dávno, ale až nyní je možné jej realizovat. Jedním z důvodů je spuštění veřejného adopčního programu, jehož patronem se stal právě Jakub Vágner.

Zasláním DMS je možné adoptovat vlastního lososa, který bude na podzim s ostatními vypuštěn do řeky Kamenice. Sledovat jeho cestu k severním mořím a zpátky do Labe můžete na www.navratlososu.cz. K dnešnímu dni se vybralo okolo 54 500 korun, což je asi 2020 lososu.