Se stále novými následky povodní se potkávají lidé na Děčínsku i více než šest týdnů od kulminace Labe. Naposledy musel být v úterý odtažen do loděnic přívoz z Dolního Žlebu. Ten si o naplavenou hromadu štěrku prorazil dno. Je to další z dlouhé série letošních nehod, které přívoz postihly.

„Do přívozu se udělala díra. Po vytažení na sucho je potřeba přívoz řádně zkontrolovat, jestli není více poškozený. Teprve poté bude jasné, zda bude nutné udělat další opravy. Nicméně je pravděpodobné, že dojde na větší opravu, protože již nyní byly na prámu vidět další trhliny," říká Romana Silvarová z kanceláře děčínského primátora s tím, že je nyní předčasné říkat, jak dlouho nebude přívoz sloužit, ani kolik bude jeho oprava stát. To bude záležet na rozsahu poškození.

„Voda nanesla na druhou stranu do místa, kam přívoz přistává, štěrk. A přívoz na něj najížděl," říká bývalý převozník Jindřich Strauss. Ten předpokládá, že se přívoz vrátí na své obvyklé místo přibližně za měsíc.

Je to další ze série problémů, které přívoz v posledních měsících provázejí.

„Několikrát byly problémy s lanem. To začalo již loni 
a táhlo se to do nového roku. Přívoz začal jezdit, jenže po pár dnech projela trochu rychleji loď a lano se přetrhlo podruhé. Čekalo se na nové. Potom se také přetrhlo řídící lanko. Pak přišla velká voda. Ten převozník, co tady po mně nastoupil, ten má fakt smůlu," vyjmenovává letošní problémy s přívozem Strauss. Vleklé problémy se podle jeho slov projevily i na tom, kolik dní byl letos přívoz v provozu.

„Je jednodušší odpovědět, kolik dní v provozu byl. Takových dní může být tak třicet. Jako by toho převozníka ten přívoz neměl rád," dodává bývalý převozník.

Dolnožlebský přívoz patří děčínskému magistrátu, který se také stará o jeho údržbu. Za symbolické nájemné jej pronajímá provozovateli.