„Koupit jsem byla nucena jednou, když jsme rekonstruovali byt a nezbyl na to čas a nebylo to ono. Tak už nikdy. A hlavně kupovat v takovém množství, co se u nás sní…" napsala na facebookových stránkách Děčínského deníku Lenka Nerglová z Benešova nad Ploučnicí.

A není jediná. K domácímu pečení se hrdě hlásí také Alena Kuříková. Ta sice loni kvůli nedostatku času cukroví koupila již upečené, ale letos se opět vrátí k tradičnímu předvánočnímu rituálu pečení cukroví.

I přesto mají cukráři o práci postaráno. O kupované cukroví stojí nejčastěji lidé, kteří žijí sami, nebo již pečení nezvládnou.

„Momentálně jsme začali přijímat objednávky a zatím se nezdá, že by lidé kupovali cukroví méně než v minulých letech," říká Jiří Pacovský z Domácího pečiva v děčínských Podmoklech.

Jiří Pacovský z Domácího pečiva v děčínských Podmoklech. Jeho pekárna nabízí kilo vánočního cukroví za 300 korun. V krabici lidé najdou deset nejoblíbenějších druhů cukroví.

„Děláme především klasické cukroví, jako jsou rohlíčky nebo linecké. O to je největší zájem. Oproti průmyslově vyráběnému cukroví ze supermarketů všechno cukroví děláme ručně. A to je na jeho chuti opravdu znát," dodal Jiří Pacovský.

Mnohem dříve se začal chystat na Vánoce a závěr roku Jaroslav Vaňkát z čokoládovny Jordan, který navazuje na tradici výroby čokolády v Děčíně.

„Nevíme, kam dříve skočit. Nejvíce teď děláme bonboniéry, které jsou vhodným dárkem. Objednávají si je hlavně firmy, které je mají jako dárky pro své obchodní partnery do nového roku," říká Vaňkát, jehož firma vyrobí před Vánoci metráky kvalitní čokolády a bonbonů.

Kromě základních čokoládových směsí si zde totiž připravují například některé náplně bonbonů. Ty pak dělají ručně.

„Používám i vlastní recepty nejen na čokoládu, ale i na jejich náplně. Ty si dochucuji sám," uvedl majitel děčínské čokoládovny.

Výroba čokolády dá Jaroslavu Vaňkátovi v těchto dnech pořádně zabrat.Kromě bonboniér s plněnou čokoládou vyrábí v Jordanu také duté figurky.

„Na jejich výrobu máme speciální formy. Nyní třeba vyrábíme kominíčky pro štěstí nebo stromečky. Do formy nalijeme čokoládu a následně formu otočíme. Uvnitř zůstane pouze čokoláda, která vytuhla přímo u formy, a zbytek vyteče. Po chvíli vyndáme z formy krásnou dutou figurku," přibližuje postup výroby figurek Vaňkát.

Ten chystá pro příští rok také výrobu Mikulášů a čertů, letos by je prý už nestíhal.