Prvních pár hektických dnů zanechalo na novém děčínském primátorovi Františku Pelantovi známky únavy. Do nové funkce se vrhl s plným nasazením, které mu není cizí. „Ještě jsem si nestihl pořádně zařídit kancelář, ale jsou důležitější věci,“ vítal redaktorky Děčínského deníku v pondělí odpoledne Pelant.

Kancelář má doopravdy strohou, na stole však nechyběla fotografie jeho manželky, časem přibudou prý i fotografie dětí.

Jak vypadal první den primátora na úřadě?
Seznámil jsem se svými nejbližšími spolupracovníky. Zařídil jsem si elektronický podpis. S dalšími zaměstnanci se chci seznámit postupně.

Měl jste dnes slavnostní oběd?
Bohužel neměl, pracovní povinnosti mě natolik zahltily, že jsem se ani nestihl najíst vůbec, natož slavnostně.

Máte úplně prázdný pracovní stůl.
Zatím se mi naplnil pouze pracovní diář. Zúčastnil jsem se porady IPRM a první porady vedení. Pan tajemník mě seznámil s některými věcmi, které budu muset vyřídit, a to jsou právě ta lejstra, která zakrátko zaplaví můj stůl.

Integrovaný plán rozvoje města (IPRM), je velmi diskutovaný , jak ho vnímáte Vy?
Po první poradě ho vidím jako problém, který se musí okamžitě řešit.

Můžete být konkrétní?
Záležitost je natolik složitá, že pár řádků v novinách by na ni nestačilo. O IPRM budeme jednat už v pátek na mimořádné radě města.

Lidi ale možná více než IPRM zajímá, jak to dopadne s poliklinikou?
K vyřešení situace s poliklinikou využíváme našeho poslance Jaroslava Foldyny. Poliklinika by mohla sloužit jak zdravotníkům, tak úředníkům.

Čistá lustrační osvědčení děčínského primátora Františka Pelanta

Plánujete nějaké personální změny na děčínské radnici?
Personální změny nechystám, svědomitě pracující lidé mají u mě vždy zelenou. Pokud tomu tak není, tak jsem samozřejmě velmi přísným nadřízeným.

Čistá lustrační osvědčení děčínského primátora Františka Pelanta

Chcete se ještě jednou vrátit ke svazkové agendě Ministerstva vnitra, kde jste evidován?
Nechci se již k této záležitosti vracet, předložil jsem čtyři čistá lustrační osvědčení, a tím považuji věc za ukončenou.

#nahled|https://g.denik.cz/8/71/dc_pelant_infografika_kancelar_denik_multimedia.jpg|https://g.denik.cz/8/71/dc_pelant_infografika_kancelar.jpg|1. Pozvánka na Vánoční Děčín, 2. Diář, 3.Poznámkový blok, 4. Integrovaný plán rozvoje města, 5. Čistá lustrační osvědčení, 6. Znak statutárního města Děčín, 7. Fotografie manželky Helenky, 8. Pracovní pc, 9. Květinová výzdoba, 10. Pracovní taška#

Jak vaši funkci vnímá rodina?
Moje rodina mě ve všech ohledech podporuje, ale vstupem na primátorskou funkci jsem opustil klidný rodinný život novomanžela.

Čistá lustrační osvědčení děčínského primátora Františka Pelanta

Novomanžela? Někde jsem četla, že jste několikrát rozvedený a že máte sedm dětí?
Rozvedený jsem pouze jedenkrát.Po dvaceti letech známosti jsem se letos v září na výročí svých šedesátých narozenin oženil se svou partnerkou Helenkou. S prvního manželství mám tři děti a moje současná manželka má děti dvě. Její holky Kamilku a Andrejku beru za své, protože jsem je vychovával od jejich pěti a šesti let.

Čistá lustrační osvědčení děčínského primátora Františka Pelanta