K tragédii, která se odehrála v pondělí ráno v Horním Podluží na Děčínsku, prý přijela policie pozdě. Tvrdí to někteří místní lidé.

O případu jsme už v Děčínském deníku psali. Čtrnáctiletá dívka tu našla své rodiče, šedesátiletého otce a jeho o třicet let mladší družku mrtvé. Muž ženu pravděpodobně nejprve zavraždil, poté se sám oběsil. Policie ale pochybení kategoricky odmítá, podle ní už bylo na jakýkoliv zásah pozdě.

Co se tedy vlastně v Horním Podluží brzy ráno odehrálo?

Poprvé se tísňová linka policie rozezněla přibližně dvacet minut před hrůzným nálezem. Podle některých místních lidí začali postrádat ženu její blízcí brzy ráno, když nedorazila do práce. Nebrala ani mobil. Proto zavolali na policii. Žena se totiž v nedávné době stala obětí domácího násilí; její partner byl ze společné domácnosti vykázán.

„Policisté začali ihned prověřovat jednotlivé souvislosti. Pátralo se po možných příčinách zmizení ženy,“ říká mluvčí děčínské policie Vojtěch Hanka.
V tom ale přišlo druhé volání, tentokrát už přímo z místa tragédie. Šokovaná dcera totiž nalezla svého otce oběšeného.

Někteří místní lidé si myslí, že policie přijela na místo tragédie pozdě. Vše se seběhlo kolem sedmé hodiny ranní, kdy si policisté předávají služby. Těm, co končili, se prý nechtělo na místo vyjet, museli by si tak prodloužit službu.

Tyto spekulace ovšem policie kategoricky odmítá.

„Slušný policista by něco takového neudělal. K žádnému pochybení nedošlo,“ uvedl Haňka.

Lidé v poměrně širokém okolí jsou však přesvědčeni o opaku. „Všichni věděli, že ji muž opakovaně mlátí. Myslím si, že policisti měli vyrazit hned po prvním volání. Vraždě už sice zabránit nejspíš nemohli, ale mohli ušetřit aspoň tu holku tomu pohledu,“ říká jedna z místních žen s tím, že za mužovou agresí mohly stát ženiny zálety.