„Slyšela jsem hrozný řev několika lidí. Pak ženský hlas, který křičel: Nech ho být,“ řekla Deníku svědkyně události, která si nepřála být jmenována. Redakce její jméno ale zná.

Svědkyně ještě uvedla, že měli útočníci zřejmě napadat i strážníky. I podle dalších svědků mělo jít o hromadnou bitku. Že by k něčemu takovému došlo ale vyvrátil zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík.

Účty si tu měli násilím vyřizovat dva muži. „Přivolaná hlídka zahlédla dva muže, kteří leželi na chodníku a vzájemně se napadali. Jednalo se o třiatřicetiletého a osmapadesátiletého muže z Děčína,“ upřesnil Tomáš Pavlík.

„Hlídka od sebe oba muže odtrhla a zabránila dalšímu napadání,“ doplnil.

Když na místo dorazila redakce, byl už relativní klid. U baru v Kamenické ulici postávala přibližně desítka lidí, přítomna byla čtyři policejní auta a sanita, ve které byli muži po rvačce ošetřováni. Ti měli v obličeji i na hlavě tržné rány.

„Oba muže jsme převezli po napadení s lehkým zraněním na chirurgii do nemocnice v Děčíně,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Noční rvačka bude mít pravděpodobně pro oba muže, kteří své emoce neudrželi na uzdě, ještě dohru. „V tuto chvíli probíhá prověřování čerstvého případu a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

K podobnému případu došlo před několika týdny v děčínských Boleticích. Hrozilo, že se zde strhne hromadná rvačka několika desítek lidí. Problémy začaly v jedné z místních hospod kvůli údajné krádeži peněženky. Spory se pak vyhrotily ve chvíli, kdy skupina lidí zamířila z hospody domů.

Na místě padaly i rasistické nadávky, vzduchem měly létat kameny. Rvačce se ale podařilo na poslední chvíli zabránit. Do Boletic se ale musely sjet všechny hlídky městské policie, republiková policie a také její speciální pořádková jednotka.

Podle svědků bylo štěstím, že policisté dorazili tak rychle. Atmosféra mezi oběma skupinami byla totiž velmi vyhrocená.