Dražba byla dočasně pozastavena, o jejím spuštění a dalším vývoji budeme informovat!

Devatenáctiletý Milan Lemfeld z Vilémova daroval prezidentovi Petru Pavlovi při jeho návštěvě Šluknovského výběžku model letadla Airbus A319. Jde o kopii českého prezidentského speciálu. Při té příležitosti si stejný model nechal provozovatel e-shop Jumbolino-model od generála z Černoučku podepsat, a nyní ho draží. „Výtěžek chceme věnovat první dámě Evě Pavlové, aby ho využila ve své charitativní činnosti,“ prozradil Lemfeld.

Pavlová již dříve řekla, že chce být aktivní první dámou a zaměřit se třeba na téma rovnosti žen a mužů či problematiku rodiny a podporu samoživitelek.

Aukce podepsaného letadla airbus začala v pondělí na portálu Aukro. Vyvolávací cena byla 0 Kč. V úterý 14. března dopoledne se pohybovala kolem 1 500 korun, v úterý ve 14.00 to už bylo 5 200 Kč.

Devatenáctiletý Milan Lemfeld z Vilémova věnoval model letadla Airbus A319 Czech Air Force prezidentu Petru Pavlovi při jeho návštěvě Šluknova. Druhý si nechal podepsat a chce ho vydražit pro nadaci Evy Pavlové.
Prezidentovi Pavlovi věnoval letadélko. Mladík z Vilémova podnikal už jako žáček

A o jaký model se přesně jedná? Airbus A319, registrace 2801, který byl dodán v roce 2007. Model je v měřítku 1/200, je tedy zhruba 17 cm dlouhý a rozpětí křídel je také zhruba 17 cm. Model je celokovový s plastovými doplňky.

Aukce skončí v pátek 24. března 2023.