Dopravní nehoda se stala brzy ráno na výpadovce z Děčína na Ústí nad Labem, kde do sebe narazila fabia a malá dodávka Volkswagen Caddy. Řidič fabie byl na místě mrtev, zranění byli i lidé z dodávky. V době dopravní nehody byl jako první na místě policista Speciální pořádkové jednotky Ústeckého kraje Marek Svoboda, který se po náročné 24hodinové směně u požáru ve Hřensku vracel domů do Ústí nad Labem. Za jízdy slyšel velkou ránu a ve zpětném zrcátku si všiml, že za ním došlo k dopravní nehodě.

"Ihned zastavil a začal bezchybně činit koordinační kroky k zajištění dopravní nehody, úkoloval přihlížející k tomuto cíli a sám běžel k osobě, která ležela nehybně uprostřed silnice. Jednalo se o řidiče z vozidla Škoda Fabia. Když policista zjistil, že muž je v bezvědomí, má masivní krvácení z levé zadní části hlavy a že nedýchá, ihned zahájil resuscitaci," popsal policejní mluvčí Kamil Marek.

Podmokelské Husovo náměstí patřilo po dva dny minipivovarům.
VIDEO: Podmokly na dva dny patřily pivu, na Husově náměstí se konal oktoberfest

I přes prováděnou resuscitaci neztratil pojem o prostoru a dění, a když si všiml, že z druhého zúčastněného vozidla začali přihlížející lidé vytahovat další osoby, pověřil resuscitací jinou osobu a šel koordinovat vyprošťování z dalšího vozidla, aby nejprve zjistil rozsah zranění a až následně se mohlo s osobami hýbat. Bez tohoto kroku hrozilo zhoršení zranění osob ve vozidle. Tímto způsobem zcela jistě předešel dalším možným komplikacím u těžce zraněné řidičky vozidla a druhého spolujezdce, kteří byli v šoku.

V neposlední řadě kontroloval technický stav vozidla z hlediska vzniku požáru a řídil celé vyprošťování zaklíněných osob. Když zjistil, že i druhý spolujezdec má masivní krvácení v oblasti předloktí pravé ruky, ihned přiložil tlakový obvaz a škrtidlo. Když zajistil správný postup vyproštění, vrátil se zpět k osobě ležící na silnici, aby převzal a dále pokračoval v resuscitaci, až do příjezdu záchranné služby.

Na hraničním přechodu mezi Hřenskem a Schmilkou protestovali němečtí extrémisté proti migraci.
Němečtí extrémisté blokovali přechod ve Hřensku, protest se obešel bez problémů

"Díky svému okamžitému jednání na místě vážné dopravní nehody zásadním způsobem přispěl k záchraně těžce zraněné řidičky a spolujezdce. Zároveň činil zcela komplexní kroky ke zvládnutí celé situace s ohromným klidem, profesionálně a citlivě ke všem zúčastněným osobám," doplnil Marek.