Tradičně byly zatopené viadukty v Děčíně, potíže byly i v Mikulášovících na Šluknovsku, kde voda z rybníka zatopil dům.

S prudkými srážkami si nedokázal poradit rybník Vágnetrák na okraji Mikulášovic. "Momentálně je na místě jednotka, která odčerpává vodu z domu," uvedl mluvčí hasičů Milan Tabi. Další jednotky pak zasahují v okolních obcích, například v Lobendavě, kde jsou zatopené silnice a sklepy.

V Děčíně pak hasiči museli v sobotu odčerpávat vodu z viaduktu Pětimostí u podmokelské pošty, během posledních 24 hodin již potřetí. Pod vodou se ocitl také viadukt v Ruské ulici. Voda ale zatopila i panelové domy v Bynově, v Krásném Studenci se silnice proměnila v menší řeku.

V Děčíně se propadla silnice Jiřího z Poděbrad.
V Děčíně se propadla silnice, ulice Jiřího z Poděbrad je neprůjezdná

Hasiči krátce před 18. hodinou zasahovali u téměř pěti desítek událostí, z toho jich 18 bylo na Šluknovsku. Jejich počet ale neustále stoupá. Napříkla v Severní u Lobendavy museli hasiči dva lidi evakuovat.Neprůjezdné jsou také silnice v okolí Hřenska. Po silnici na Meznou bylo kvůli záplavě nutné uzavřít také silnici první třídy a spojnici s Německem, kterou před Hřenskem zaplavila voda.

Podle mluvčího hasičů Milana Tabiho se v 19 hodin počet zásahů spojených s deštěm v Ústeckém kraji blížil ke stovce. "Lidé nám stále hlásí například nově zatopené sklepy," uvedl Tabi. V děčínské městské části Podmokly začal dělat výrazné potíže Jílovský potok, který se vylil z koryta a zatopil dvůr magistrátu. "Městská policie přeparkovává auta u magistrátu," řekl mluvčí magistrátu Luděk Stínil. Podle informací Deníku se večer voda dostala až na magistrát. Zatopena je část úřadu budovy A3.

"Hasiči museli evakuovat několik lidí a aut z parkoviště u Kamenice. Jsme na tom špatně, části obce jsou celé pod vodou," popsal situaci ve Hřensku starosta Zdeněk Pánek. Celé Hřensko je neprůjezdné, zničené je parkoviště u vodopádu, poničená je i silnice.

Kvůli přívalovým dešťům přestaly jezdit vlaky mezi Děčínem a Drážďany. V Dolním Žlebu je voda v kolejišti, na německé straně byl zastaven provoz ve stanici v Bad Schandau. Místo vlaků EuroCity jezdí náhradní autobusová doprava.