Je jasno. Během rekonstrukce mostu v Benešově nad Ploučnicí nad železniční trati čeká osobní i nákladní auta velká objížďka. Do soukromého areálu bývalého Benaru, kterým je možné opravovaný most objet, totiž budou moci vjet pouze autobusy. Vyplynulo to z jednání mezi krajem a majitelem areálu. O uzavírce mostu už Deník informoval v průběhu července.

„Kromě linkových autobusů je tato trasa též zajištěna pro integrovaný záchranný systém a nájemce zdejších prostor. Pěší areálem ale procházet nebudou moci,“ uvedl mluvčí hejtmanství Martin Volf. Stejnou cestou budou jezdit také autobusy, které budou od poloviny září do poloviny října jezdit místo vlaků. Oprava mostu se totiž dotkne i pod ním vedoucí železnice.

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách, Děčín 2012.
Z archivu Deníku: V jízdě na pákových drezínách se utkaly posádky z Evropy

I přesto ale čeká autobusové dopravce omezení. Běžně tudy totiž jezdí patnáctimetrové vozy, během uzavírky mostu ale budou moci projíždět pouze autobusy o dva metry kratší. Delší by totiž bezpečně neodbočily z hlavní silnice do továrního areálu, kvůli prudkému sjezdu by se mohly spodkem zadrhnout o silnici. Průjezdnost třínápravových autobusů si kraj vyzkoušel spolu se zhotovitelem stavby přímo na místě a autobusy zkouškou neprošly.

Osobní a nákladní auta budou muset jezdit přes Žandov, Velkou Bukovinu, případně přes Heřmanov a Těchlovice. „Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromé vlastnictví, je třeba respektovat požadavky majitelů především s ohledem na bezpečnost a odpovědnost za případné vzniklé škody. Proto objížďku nelze využít pro osobní dopravu,“ vysvětlil starosta Benešova Pavel Urx.

Kvůli očekávanému většímu množství aut ve městě umožní Benešov odstavné parkování v Nádražní ulici, kde mohou lidé přestoupit na vlaky, případně odtud dojít na autobusovou zastávku.

LADISLAV MICHALEC - vedoucí fotbalového klubu Jiskra Modrá.
Bomba v Modré? Máme kluka z Austrálie, říká Michalec

Řidiči se musí připravit na zdržení. Pokud si dnes chtějí vyrazit z Františkova nad Ploučnicí na nákup do benešovského supermarketu, mají to necelých pět kilometrů. Od září ale taková cesta nabobtná na téměř 18 kilometrů. Nejkratší objížďka uzavřeného mostu totiž vede po běžných silnicích přes Velkou a Malou Bukovinu. Stejně tak budou muset jezdit kilometry navíc lidé z Heřmanova, Valkeřic nebo Verneřic. Oficiální objížďka stanovená krajem je přitom ještě delší.

Původní návrh dopravního inženýra byl vést všechnu dopravu z frekventované silnice II/262 vedoucí z České Lípy na Děčín přes ulici Sokolský Vrch. To ale není možné, komunikace je v této části Benešova velmi úzká, na řadě míst má na šířku sotva čtyři metry a s tisíci auty denně by si neporadila. Podle sčítání dopravy, které uskutečnilo před čtyřmi lety Ředitelství silnic a dálnic, projede každý den v tomto úseku více než 4 300 automobilů.

Oprava mostu je součástí rozsáhlé rekonstrukce silnice II/262 z Děčína na Českou Lípu. Za úsek dlouhý 17 kilometrů mezi Děčínem a Starým Šachovem, který leží na hranici krajů, zaplatí ústecké hejtmanství více než 432 milionů korun. Většinu potřebných peněz získal kraj z Integrovaného regionálního operačního programu, hejtmanství zaplatí ze svého jen desetinu nákladů.

Lužickou nemocnici navštívili představitelé kraje.
Zástupci kraj přijeli uklidňovat zdravotníky do nemocnice v Rumburku