Jaký byl uplynulý rok v Centru Pivovar, říká v rozhovoru pro Děčínský deník jeho manažer Aleš Stupka.

Jak hodnotíte první rok Centra Pivovar v Děčíně?
První rok provozu našeho obchodního a společenského centra se většinu času vyvíjel podle očekávání. I když žádný projekt nejede přesně podle nalinkovaného plánu. Za nejdůležitější považuji, že se nám podařilo (i podle odborné veřejnosti) citlivým propojením původní historické části pivovaru s novými moderními prvky architektury zachránit jednu z děčínských dominant včetně jejího původního účelu, tzn. vaření piva. Zároveň jsme její modernizací získali prostor pro rozšíření nabídky služeb obyvatelům města a jeho okolí.

Kolik lidí za rok Centrem Pivovar prošlo?
Podle počtů vycházejících 
z průběžného měření a několika speciálních průzkumů prošly centrem více než dva miliony návštěvníků. Toto číslo zahrnuje všechny zákazníky, včetně těch, kteří se k nám vracejí pravidelně 
a jejichž počet k naší radosti stále roste. Samozřejmě nesledujeme pouze počty návštěvníků, ale i jejich zájem
o nabízený sortiment, služby a akce, které pro ně pořádáme, abychom se maximálně naladili na jejich potřeby.

Centrum Pivovar Děčín.Co si vede nad očekávání dobře? A co vás během toho roku naopak zklamalo?
Velmi úspěšná je Pivovarská restaurace, které jsme věřili, ale rozhodně nepředpokládali, že si své pravidelné hosty získá tak rychle a v takovém množství. Stejně si vede i zdejší pivo. Vytočili jsme jich přes 100 000 a je pro nás příjemným překvapením, že více než polovina z nich byla místní tradiční značky Kapitán. Tolik asi k dospělým. U těch nejmenších si velkou oblibu postupně získalo Hopsárium a pravidelné sobotní dílničky. A co nás zklamalo? Neřekl bych, že jsme z něčeho vysloveně zklamaní. Snad jen navázání spolupráce s poskytovateli rychlého občerstvení bylo v lokálních souvislostech nečekaně velmi náročné.

S jakým největším problémem jste se za ten rok potýkali?
To se vracíme k předešlé odpovědi. Od počátku existence centra vedeme permanentně jednání s velkými a známými fastfoody, respektive držiteli jejich frančíz/licencí, abychom mohli svoji nabídku rozšířit o některou z populárních značek a uvést do provozu „drive" (pro prodej občerstvení do auta). Z průzkumů vyplývá, že by naši zákazníci takovou službu uvítali, ale jednání jsou velmi zdlouhavá a zatím bez výsledku.

Na jaké novinky se lidé mohou těšit?
Snažíme se stále rozšiřovat nabídku, abychom uspokojili co největší množství stávajících návštěvníků, a zároveň ji obměňujeme tak, abychom přesvědčili k návštěvě i ty, kdo stále váhají. Chceme být skutečně centrem nejen obchodním ale i společenským, kde se návštěvníci budou bavit, a bavit je budou často lidé z jejich nejbližšího okolí. Zahájili jsme během roku spolupráci s několika subjekty a chceme ji dlouhodobě rozvíjet. Mám na mysli např. pravidelná živá hudební vystoupení ZUŠ pořádaná každý první pátek v měsíci pod názvem PIANKOoo, spolupráci s domem dětí a mládeže, se střední zdravotnickou školou na téma poskytování první pomoci. Ale nezaměřujeme se jen na nejmladší generace. V poslední době jsme zahájili online přenosy, spolupráci s úspěšným děčínským basketbalovým mužstvem, se kterým plánujeme další aktivity. A rozběhli jsme také provoz Galerie Centra Pivovar.

Zkrátka – snažíme se oslovit Děčín a okolí napříč generacemi a zájmy a v tomto trendu budeme pokračovat.

Centrum Pivovar Děčín - Hopsárium.V Centru Pivovar pořádáte spoustu akcí pro rodiny s dětmi. Jaká měla největší úspěch?
Velmi úspěšná byla výstava Metal Monsters s obřími exponáty, které dosahují výšky až 4 metry. Kovová monstra jsou u nás ještě k vidění, takže případné zájemce stále rádi přivítáme. Skvělé ohlasy měla například i loňská magická šou a další akce bych mohl dlouze vyjmenovávat. Důležitější jsou ale ty, které probíhají nyní, nebo proběhnou v nejbližší době.

Aktuálně bych zmínil soutěž o automobil Hyundai i20, která začala 21. března a potrvá až do konce června. Dále se návštěvníci mohou těšit na Čarodění na čarodějnice, Mistrovství republiky floristů, Velký dětský den, který plánujeme nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, výstavu a doprovodnou akci k 70. výročí basketbalu a další. Množství menších akcí, soutěží, výstav a expozic proběhne postupně v průběhu celého roku tak, abychom udrželi určitou pestrost a návštěvník se sem vracel rád a plný očekávání.

Máte přehled, jací zákazníci 
k vám jezdí nakupovat?
Snažíme se samozřejmě oslovit všechny, ale pokud pomineme obecné služby a obchody, je při pohledu na akce centra jasné, že naší hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi. A především pak matky. I zde v Děčíně se ukazuje, že podobná centra plní i jakousi sociální úlohu 
– matky se nescházejí jenom na hřištích, kam s dětmi vyrážejí, ale vyhledávají i určité pohodlí. Místa, kde si mohou popovídat a zároveň vyřešit nákupy. Ale nejsou to samozřejmě jen maminky, které lákáme na dobrou kávu a zákusek, na méně či více tradiční kuchyni naší restaurace či stejně pestrou nabídku piv.

Jak to vypadá se zavedením autobusové linky k Pivovaru?
Právě v těchto dnech jednáme opět s městem a dopravním podnikem. Především pro starší generaci, ale i pro rodiče s kočárky a malými dětmi je dostupnost hromadnou dopravou důležitá, což vnímáme a věříme, že stejný pohled mají i naši partneři.

Co se v Centru Pivovar bude dít v sobotu, kdy slavíte narozeniny?
Roční výročí chceme oslavit ve velkém stylu. Celý program se ponese v námořnickém duchu a odstartuje ho
v sobotu 18. dubna dopoledne bubenická šou v centru města. Oslavu v Centru Pivovar začínáme v 15.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na různá taneční vystoupení. Hudební program ozdobí objev roku 2014 mladičká zpěvačka Elis a po ní vystoupí oblíbený Děda Mládek Illegal Band. Vrcholem večera bude samozřejmě ohňostroj. Ale jako speciální zákusek jsme nejen pro „Děčíňáky" připravili After Party v pivovarských sálech, kde bude probíhat diskotéka DJ Roury a pro každého hosta bude připravené malé pohoštění.