Jedna z přepadených žen totiž v minulých dnech zemřela v děčínské nemocnici. Policie nyní šetří, zda její smrt má přímou souvislost s přepadením, které v ulicích Varnsdorfu opět vzbudilo velké vášně.

Podle informací Děčínského deníku zemřela manželka přepadeného muže. Krátce po přepadení musela být dvaašedesátiletá žena hospitalizována v nemocnici v Rumburku. Po krátkodobém zlepšení stavu a propuštění do domácího ošetřování se její stav ale opět prudce zhoršil a byla převezena do nemocnice v Děčíně. Tam také v pondělí zemřela.

„Mohu potvrdit úmrtí pacientky, s ohledem na soudní pitvu může sdělovat další informace pouze Policie České republiky,“ uvedl mluvčí provozovatele děčínské nemocnice Krajské zdravotní Jiří Vondra.

„Ano, o úmrtí té ženy víme. Nyní se rozhoduje o tom, zda bude nařízena soudní pitva, aby bylo možné určit příčinu úmrtí. A především to, zda může mít přímou souvislost s přepadením,“ říká policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Výsledky soudní pitvy by měly být známy během několika málo dní.

Policisté, kteří vyšetřují přepadení ve Varnsdorfu, se snažili ženu vyslechnout. Jenomže její zdravotní stav to neumožňoval.

K přepadení mělo dojít v noci ze Silvestra na Nový rok nedaleko ubytovny Sport ve Varnsdorfu. Po útoku se jeden z napadených měl probrat až na nemocničním lůžku.

Na situaci hned zareagovala krajně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti. Žádá vyšetření případu a přísné potrestání viníků.

„Rovněž připravujeme svolání protestní demonstrace, na které budeme znovu upozorňovat na neschopnost současného režimu ochránit slušné občany a zamezit rasovým útokům, kterým jsou vystaveni čím dál častěji,“ uvedl předseda strany Tomáš Vandas, který se už na jednom protestu ve Varnsdorfu objevil.

Podle severočeského lídra DSSS Petra Kotába se podoba a čas mítinku ještě řeší, tento víkend to ale zřejmě nebude.