Volební plakáty ODS s nápisem „Makejte gádžové, ať se máme líp“, štvavé maily Severočechů.cz, billboardy proti vládě občanských demokratům nebo polepený automobil kandidáta do senátu za ČSSD. To je jen malý výčet útoků polických stran před volbami do krajského zastupitelstva a Senátu na Děčínsku a Lounsku.

Největší rozruch udělaly zřejmě předvolební plakáty ODS s nápisem „Makejte gádžové, ať se máme líp“. Hejtman a lídr ODS Jiří Šulc tvrdí, že tím chce pouze upozornit na zneužívání sociálních dávek. „Všechna nařčení, že je obsah namířen proti Romům, nejsou ani náhodou pravdivá,“ řekl Šulc při oficiální představení plakátů.

Krajský lídra ČSSD Jaroslava Foldyna však tvrdí, že ODS nemá, co veřejnosti říci a tak se uchyluje k praktikám krajních politických hnutí. Plakáty se navíc zabývá policie.

Ostře proti sociálním demokratům a ODS útočí politické hnutí Severočeši.cz. Za ním stojí mostecký podnikatel Jiří Zelenka. Ten ve čtvrtek médiím odeslal mail, ve kterém zavalit hejtmana, vedoucího jeho kanceláře, ředitele severočeské policejní správy a krajského radního za ČSSD štvavými otázkami. V nich naznačuje, že se prý vědomě podílejí na organizovaném zločinu. Představitelé ODS soubor otázek považují za lži a hlouposti.

Severočeši.cz na občanské demokraty a ČSSD útočí také ve svých předvolebních novinách. Dvojka na kandidátce za ODS a náměstek hejtmana Radek Vonka však řekl, že proti praktikám tohoto politického hnutí se trestními oznámeními bránit nebudou.

Proti občanským demokratům někdo zaútočil i billboardy. Na nich se například objevuje premiér vlády Mirek Topolánek s hejtmanem Šulcem s nápisem: „Poplatky ve zdravotnictví vybíráme společně.“ V Ústí se objevily také plakáty Topolánka s rebelujícím poslancem Vlastimilem Tlustým, ve kterém společně hlásí do světa: „V jednotě je síla.“

Představitelé občanských demokratů se tím už zabývají. „Tyto billboardy jsme zaregistrovali. Zatím ale není jasné, jak se k tomu postavíme,“ sdělila regionální manažerka ODS Renata Svatošová.

ČSSD zase měla problémy s nelegálními výlepy, které se naposled objevily na Teplicku. Dříve však také v Ústí nad Labem, na Děčínsku nebo Litoměřicku. Sociální demokraté tvrdili, že s tím nemají nic společného.

Problémy s výlepy mělo také politické hnutí Severočeši.cz. Navíc jejich kandidát do Senátu na Děčínsku Mirko Bernas zhruba před měsícem osobně nalepil na volebním automobil kandidáta ČSSD Jaroslava SyKáčka samolepku svého hnutí. Přitom ho přistihla kamera. Případem se zabývala také policie.