Mobil na premiéra Andreje Babiše má pravděpodobně spousta lidí. Nově jsou mezi nimi také lídři hnutí ANO především ve velkých městech. Alespoň to tvrdí předvolební billboardy, kterými Babišovo hnutí zaplavilo česká města. Záhy po vylepení se ale tyto billboardy staly cílem politických vtipálků, nejčastěji z řad konkurence v boji o úspěch v říjnových komunálních volbách.

„Jaroslav má číslo na můj mobil,“ píše hnutí ANO na plakátu s děčínským lídrem Jaroslavem Hroudou a Andrejem Babišem držícím v ruce mobil. Jestli tím chce ANO říci, že se může Hrouda kdykoliv na svého stranického šéfa obrátit o radu, nebo jej bude řídit, není z plakátu jasné.

Shody křestních jmen využila trojka kandidátky sociální demokracie v Děčíně Jaroslav Foldyna, který zveřejnil lehce upravenou fotku billboardu ANO. Jen Hroudovu tvář nahradila ta Foldynova a modré logo hnutí ANO oranžové logo ČSSD.

„V Děčíně řádí asi FSB či Putin osobně,“ napsal Foldyna na Facebook a nezapomněl na smajlíka. Telefon přímo na premiéra pravděpodobně, na rozdíl od místního lídra ANO, ale nemá. Nezapomněl totiž dodat, že se jedná o fake news.

Pozadu nezůstala ani děčínská ODS, která reagovala na slogan ANO „Děčín řešíme, přímo a hned“. Také lídr kandidátky ODS Tomáš Brčák má číslo na šéfa strany, v jejíchž barvách jde do voleb. Na rozdíl od vládního hnutí Andreje Babiše ale chtějí přistupovat k řešení problémů Děčína jinak, nechtějí je řešit v Praze, případně na základě pokynů z Prahy.

„Problémy Děčína si vyřešíme sami,“ píše na nové předvolební fotce ODS, která v Děčíně kandiduje společně se Svobodnými.