Lidé, kteří se vydají pěšky přes Masarykovo náměstí do Kauflandu, by měli být na několika místech obezřetní při přecházení ulic.Například na přechodu, který přetíná Radniční ulici u budovy soudu, přestaly fungovat semafory.

„Jezdím tam tudy každý den autem a v době dopravní špičky mě to místo dost znervózňuje. Zvlášť, když děti vběhnou do silnice z Masarykova náměstí a já jedu od Tyršovy ulice. Do poslední chvíle je nevidím,“ rozhořčila se Jana Holubová. Naštěstí je opatrná řidička. Ale Situace na přechodu by si prý vyžadovala, aby semafory fungovaly.

„Mobilní semafor u soudu byl umístěn z důvodu rekonstrukce Nového mostu. Nefunguje nyní proto, že Nový most je v současnosti průjezdný v obou směrech,“ vyjádřila se k současné situaci mluvčí magistrátu Romana Silvarová. Dodala, že vše, co se týče tohoto semaforu, zajišťovalo Ředitelství Správy silnic a dálnic.

„Nový Most v Děčíne je v této době v předčasném užívání, po dokončení části oprav,“ doplnila její informace mluvčí Správy silnic a dálnic Martina Vápeníková. Až budou práce na mostě na jaře znovu zahájeny, semafor bude opět uveden do provozu.

Druhým místem, které působí zmatky, Je přechod přes ulici 2. polské armády u křižovatky s Fügnerovou ulicí. Ten byl přesunutý o několik metrů dál od křižovatky. Značení starého přechodu nebylo dlouhou dobu dostatečně odstraněno. V zimním období ještě k tomu nový přechod nebyl vidět. Chodci si tak zvykli chodit po neexistujícím i novém přechodu. Starý přechod navazoval na parkovou cestu k Obloukové ulici, nový ne. Lidé si tedy cestou za nákupem do hypermarketu Kaufland prošlapali přes park ještě další stezku.

„Tam je to pro mě, jako řidičku, také o nervy. Já vidím jasně dopravní značku, která označuje přechod, a zpomalím. Ale lidé vchází do silnice už před ní, ti si jí nevšimnou,“ postěžovala si Jana Holubová.

„Přechod pro chodce byl na popud policie posunut z důvodu bezpečnosti přecházejících chodců,“ řekla Romana Silvarová.

Mluvčí police Ladislav Cvik informace města upřesnil: „Dopravní inženýr policie se vyjadřoval k celkovému řešení křižovatky, nikoli jen k přechodu. Ten je posunutý v rámci celého nového uspořádání křižovatky, které zatím nebylo zrealizováno.“

Podle Vápeníkové přestavba křižovatky a okolí začne až po vydání příslušných povolení. Zatím je ve fázi projektu. Správa silnic ale bude realizovat jen malou část rekonstrukce. Zbytek je na magistrátu.

Vzhledem k tomu, že je hotová pouze studie, nelze ale podle mluvčí magistrátu Silvarové v tuto chvíli podat informace o termínu realizace přestavby křižovatky a souvisejících ú­prav.

Za stav vozovky a tedy i to, zda je vidět značení přechodu, odpovídá opět správa silnic.

„Posunutý přechod je podle mých informací řádně označen značkou, vodorovné dopravní značení musí být po zimním období samozřejmě obnoveno,“ sdělila stanovisko správy silnic a dálnic Martina Vápeníková.