Turisté se zatím tou samou cestou musejí vydat tam i zpět. Na zpřístupněné trase budou k dispozici všechny vyhlídky, cesta je podle Správy národního parku České Švýcarsko bezpečná. Dočasně uzavřena dál zůstane oblíbená Gabrielina stezka směrem od Mezní Louky k Pravčické bráně.

„Na tuto zprávu jsme dlouho čekali. Pravčická brána je jedním z nejvyhledávanějších míst v Českém Švýcarsku. Její znovuotevření tak vnímáme jako signál, že se turismus v destinaci opět vrátí k životu,“ uvedl ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jan Šmíd.

Pavel Benda.
Ministryně Hubáčková odvolala ke konci září ředitele parku České Švýcarsko

K Pravčické bráně se je možné během října vydat denně mezi 10. a 18. hodinou. Lidé se mohou občerstvit v bufetu na Sokolím hnízdě, během října bude zprovozněna také restaurace. Vstupné je 95 korun pro dospělé a 30 korun pro děti a důchodce.

Návštěvníky doveze k zastávce Pravčická brána - Tři prameny autobusová linka 438 a 434 na trase Děčín - Hřensko - Mezní Louka, některé spoje zajíždí také do Vysoké Lípy. Pokud se rozhodnete k přírodní památce vydat autem, nejbližší parkoviště se nachází U vodopádu nebo v obci.