Nyní se práce přesunou do okolí ulic Příkrá a Lipová.

„V první etapě od 10. března do 30. dubna bude ulice Lipová úplně uzavřena. Ve druhé etapě, která bude probíhat od 1. května do 30. června bude úplně uzavřena nejen ulice Lipová, ale také ulice Příkrá," přibližuje dopravní omezení příštích měsíců mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Zároveň s omezením automobilové dopravy dojde také k omezení autobusové dopravy. Zastávka linkové osobní dopravy u Horské ulice bude u některých linek přesunuta na dočasnou zastávku do Benešovské ulice.

„Městská autobusová doprava bude omezena částečně. Provoz bude v obou směrech zachován kyvadlově pomocí semaforů. Zastávka Děčín Narex bude přesunuta do prostoru nad ul. Lipová ve směru na Liberec. Zastávka na rohu Horské ulice zůstane v provozu, ale pro linky přijíždějící po ul. Lipová bude zastávka přesunuta na ul. Benešovská před prodejnu nábytku," doplňuje Markéta Lakomá.

Práce na rekonstrukci kanalizace a vodovodu na Kamenické ulici začaly před dvěma lety v únoru. Na řadu měsíců stavbu zdržel nález dešťové kanalizace, jejíž majitel byl neznámý. Nakonec se město rozhodlo zaplatit její opravu ze svého rozpočtu a umožnit tak pokračování rekonstrukce.