V Národním parku České Švýcarsko začalo hořet v noci na 24. července. Postupně se k místním jednotkám a jednotkám z Ústeckého kraje přidávali hasiči z celé České republiky. A to jak dobrovolní, tak i profesionální. "Na požářišti se vystřídalo více než 6000 hasičů. Bylo nasazeno více než 400 kusů techniky. Chtěl bych velmi poděkovat všem, kteří se na zdolání požáru podíleli," řekl generální ředitel HZS Vladimír Vlček, který ocenil činnost především hřenských hasičů.

"Kromě toho, že se podíleli na zvládání začátku požáru, tak se z jejich stanice stala logistická základna, ze které byly všechny jednotky zásobované dvakrát denně teplým jídlem," doplnil Vlček.

Požár v Českém Švýcarsku.
ONLINE: Požár v Českém Švýcarsku je zlikvidován. Evakuovaní se mohli vrátit domů

Právě příprava jídla pro tak velké množství lidí byla velmi náročná, neobešla by se bez pomoci dobrovolníků. "Denně bylo například potřeba namazat 5000 housek na svačiny," přidává další zajímavý údaj velitel hřenských hasičů Jan Košík.

Další hasiči se ve Hřensku ještě vystřídají. Dohlížet na České Švýcarsko bude i nadále 72 dobrovolných hasičů a 40 profesionálních hasičů ze šesti jednotek.